Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Seniorzy priorytetem – nowe programy i wsparcie dla najstarszych mieszkańców regionu

Seniorzy priorytetem – nowe programy i wsparcie dla najstarszych mieszkańców regionu

Świętokrzyskie to województwo, które starzeje się najszybciej w Polsce, dlatego wiele projektów wdrażanych jest tu jako pilotaże. Kluczowym elementem polityki senioralnej jest rozwój opieki długoterminowej – aż 10 z 14 szpitali powiatowych w regionie otrzymało środki z Krajowego Planu Odbudowy na zakup nowych łóżek geriatrycznych i sprzętu dla pacjentów wymagających stałej opieki.

Polityka senioralna jest tym obszarem, który jest fundamentalny, bo przed nami to wielkie wyzwanie, które właściwie już ma miejsce. 

– zaznaczyła Marzena Okła-Drewnowicz 

Województwo kontynuuje także udział w programie Senior Plus, który wspiera tworzenie i funkcjonowanie dziennych domów pobytu oraz klubów seniora. Trwają również prace nad nowymi formami wsparcia.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Jednym z nich jest program „Szkoła międzypokoleniowa”, w którym uczniowie uczą osoby starsze korzystania z internetu i urządzeń mobilnych. Program  już teraz prowadzony w około 80 szkołach i zostanie rozszerzony.

Od września rusza kolejna inicjatywa, czyli szkolenia cyfrowe prowadzone w sanatoriach, również na terenie województwa świętokrzyskiego.

Już w czwartek, 31 lipca, w Kancelarii Premiera odbędzie się konferencja poświęcona dostępności mieszkań dla seniorów. Zaprezentowane zostaną m.in. możliwości dofinansowania budowy wind w budynkach spółdzielczych i komunalnych oraz projekt ustawy o najmie senioralnym. Celem jest zwiększenie dostępności mieszkań dostosowanych do potrzeb starszych osób i poprawa ich codziennego funkcjonowania.

Dla mnie inwestycja w ludzi i poprawa jakości ich życia to absolutny priorytet.

– podsumowała Marzena Okła-Drewnowicz.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy