Spośród nadesłanych do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia projektów 47 przeszło ocenę formalno-merytoryczną i otrzymało dofinansowanie. W urzędzie wojewódzkim wojewoda podpisał umowy z blisko trzydziestoma organizacjami pozarządowymi.
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
„Centralna, instytucjonalna pomoc trafia w sposób zdefiniowany i zorganizowany. Natomiast organizacje pozarządowe dostrzegają potrzeby, których instytucja nie widzi i starają się niwelować dysfunkcjonalność z tym związaną. Organizacje dobrze radzą sobie w realizowaniu swoich planów i zamierzeń z pożytkiem dla całej naszej społeczności” – powiedział wojewoda.
Do realizacji w 2023 roku przewidziano sześć zadań: aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych i ich rodzin; działania na rzecz aktywizacji osób w podeszłym wieku lub integracji międzypokoleniowej, głównie skutkujące nawiązaniem więzi; działania na rzecz wsparcia dla osób bezdomnych – poprzez realizowanie programów wychodzenia z bezdomności oraz poprawę warunków bytowych; działania profilaktyczne na rzecz dzieci oraz osób dorosłych doznających przemocy w rodzinie; działania wspierające dla osób wykluczonych społecznie i/lub zagrożonych wykluczeniem społecznym; działania wspierające i integrujące dziecko oraz rodzinę.
Krzysztof Omelaniuk
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Kielc i ziemi świętokrzyskiej.
Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.