Chłopcy, dziewczynki oraz oldboje - wszyscy, niezależnie od płci i wieku, zagrali ku pamięci Marka Cendera. Pojawił się nawet pomysł na pośmiertne odznaczenie wieloletniego dziennikarza Radia Kielce.
Na początek swoje mecze rozegrały dziewczynki w formule turniejowej. Rywalizowały zespoły AP Champions Końskie, Hetmanki Włoszczowa, Orlęta Kielce oraz Gród Bodzentyn. Wszystkie młode uczestniczki otrzymały pamiątkowe medale. Swój mecz rozegrali również chłopcy z KKP Korona i Klonówki Masłów. Nie brakowało sportowych emocji i pięknych goli.
- Cieszymy się, że tak wspaniałe wydarzenie odbywa się na terenie naszej gminy. Hala sportowa w Masłowie jest bardzo chętnie odwiedzana przez sportowców i nie inaczej jest tym razem. To wydarzenie jest bardzo znaczące nie tylko dla ludzi bliskich Markowi Cenderowi, ale również dla naszego środowiska i całej gminy - powiedział wójt gminy Masłów, Tomasz Lato.
Na zakończenie Memoriału zmierzyły się zespoły Reprezentacji Polski 35+ oraz Szydłowianka Szydłowiec 35+. W rozmowach z władzami Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej pojawił się pomysł pośmiertnego uhonorowania Marka Cendera odznaczeniem za jego zasługi dla sportu w naszym regionie. - Mamy teraz taki okres świeżo po wyborach, ale pomyślimy nad takim rozwiązaniem, bo w przeszłości takie odznaczenia się pojawiały. Może właśnie to jest dobry moment, żeby i Marka (Cendera - przyp. red.) w ten sposób docenić - powiedział prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Mirosław Malinowski.
I memoriał Marka Cendera został zorganizowany przez Towarzystwo Sportowe "Sokół". Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Renata Janik, marszałek województwa świętokrzyskiego oraz Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
§1. Rekord Grupa Mediowa sp. z o.o., zwana dalej Administratorem udostępnia swoim użytkownikom możliwość nieodpłatnego korzystania z Forum Internetowego w serwisie www.cozadzien.pl zwanym dalej Forum, w celu zamieszczania komentarzy i opinii na tematy zamieszczonych publikacji oraz związanych z nimi wymianą poglądów i dyskusją.
§2. Dostęp do Forum posiadają wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet, którzy korzystają z serwisu www.cozadzien.pl zwani dalej Uczestnikami Forum. W celu zamieszczenia komentarza pod publikacją Uczestnik Forum po zapoznaniu się z treścią Regulaminu Forum wypełnia treść w ramce dostępnej pod publikacją wraz z podpisem. Uczestnik Forum może także wyrażać swoje opinie poprzez głosowanie tzw. „łapkami” pod zamieszczonymi komentarzami, które to głosy zliczane są w sposób automatyczny i aktualizowane przy kolejnych odsłonach strony.
§3. Uczestnik Forum publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administrator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Uczestników Forum na łamach Forum.
§4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści sprzecznych z prawem, naruszających prawa osób trzecich, zawierających treści pornograficzne, wulgarnych lub obscenicznych, wzywających do nienawiści rasowej lub wyznaniowej lub etnicznej, naruszających godność człowieka, nawołujących do przemocy czy też propagujących przemoc w świecie rzeczywistym.
§5. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, niezgodnych z zasadami współżycia społecznego, zawierających hejt, będących pomówieniami czy też celowo obraźliwych, w tym także oskarżeń i opinii szkalujących Administratora oraz naruszających dobre imię jego firmy, mediów, właścicieli i pracowników.
§6. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści zawierających przekazy reklamowe, linki innych serwisów, treści będących reklamą, spamem oraz niezamówioną informacją handlową. Uporczywe zamieszczanie powtarzających się treści pod wieloma publikacjami a także komentarze nie związane w żaden sposób z publikacją i zbędne z uwagi na przedmiot dyskusji będą traktowane jako spam.
§7. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w par. 4, 5 i 6 Regulaminu Forum a także innych wypowiedzi uznawanych przez niego za uciążliwe, jak również prawo do blokowania uczestnictwa w Forum w stosunku do osób naruszających postanowienia par. 4, 5 i 6 regulaminu. Wydawca może również przekazać pozostające w jego posiadaniu dane Uczestników Forum sądowi, prokuraturze, policji i innym uprawnionym organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.
§8. Administrator prowadzi moderację automatyczną przez system antyspamowy wyposażony dodatkowo w filtr wulgaryzmów, który odpowiada za usuwanie treści zakwalifikowanych do tych kategorii. Moderacja ręczna stosowana jest w wyjątkowych przypadkach po analizie zgłoszeń wynikających z naruszeń par. 4, 5 i 6 oraz pozostałych zapisów regulaminu.
§9. Administrator zastrzega sobie prawo do wyłączenia Forum z treści prowadzonego przez siebie serwisu lub zmianę sposobu dodania komentarza w innych opcjach dostępnych pod ramką wpisu a także wyłączenia możliwości komentowania dla poszczególnych publikacji bez podawania przyczyn takiego działania.
§10. Administrator dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania Forum oraz udzieli pomocy w rozwiązywaniu problemów dotyczących jego funkcjonowania.
§11. Uczestnicy Forum poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum zobowiązują się do przestrzegania Regulaminu Forum.
§12. Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Administrator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na stronie www.cozadzien.pl