Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
czwartek, 11 czerwca 2026 19:02
Reklama
Sport:

Lekkoatletyka

Sylwester Lepiarz i Rafał Gontarczyk znów czarowali na Gutwinie!
Sylwester Lepiarz i Rafał Gontarczyk znów czarowali na Gutwinie!
W niedzielę 7 czerwca w Ośrodku Gutwin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się 2. runda cyklu „XIV MosirGutwinRun 2026 – Maraton i Półmaraton na raty”. Na starcie biegów i Marszu Nordic Walking stanęło w sumie 380 osób. Wczoraj, 22:19
W sobotę na Gutwinie bieg wiosny
W sobotę na Gutwinie bieg wiosny
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na Ostrowiecki Bieg Wiosny 2026, który odbędzie się w sobotę 30 maja 2026 roku w malowniczym Ośrodku Gutwin! To wyjątkowe wydarzenie sportowe połączy pasjonatów biegania, miłośników aktywności na świeżym powietrzu oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wiosenny dzień. 29.05.2026 18:32
Ruszyły zapisy do 2. rundy XIV MosirGutwinRun 2026!
Ruszyły zapisy do 2. rundy XIV MosirGutwinRun 2026!
Na stronie www.ostrowiecbiega.pl otwarte zostały formularze zapisów do 2. rundy cyklu biegów i marszów XIV MosirGutwinRun 2026 – Maraton i Półmaraton na raty. W imprezie, która zaplanowana została na niedzielę 7 czerwca, tradycyjnie do wyboru będą biegi na dystansie 10 i 5km, 5-kilometrowy marsz nordic walking oraz biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów. 28.05.2026 22:59
Udany weekend lekkoatletów KKL Kielce. Medale, życiówki i dwa rekordy województwa
Udany weekend lekkoatletów KKL Kielce. Medale, życiówki i dwa rekordy województwa
Miniony weekend okazał się wyjątkowo udany dla zawodników Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Reprezentanci klubu rywalizowali w Lublinie, Warszawie, Krakowie i Zamościu, zdobywając medale i osiągając rekordowe wyniki. Na szczególne wyróżnienie zasługują dwa nowe rekordy województwa świętokrzyskiego oraz liczne rekordy życiowe młodych zawodników. 26.05.2026 14:48
MOSiR zaprasza na Ostrowiecki Bieg Wiosny
MOSiR zaprasza na Ostrowiecki Bieg Wiosny
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na Ostrowiecki Bieg Wiosny 2026, który odbędzie się w sobotę 30 maja 2026 roku w malowniczym Ośrodku Gutwin! To wyjątkowe wydarzenie sportowe połączy pasjonatów biegania, miłośników aktywności na świeżym powietrzu oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wiosenny dzień. 20.05.2026 22:56
Lepiarz, Gontarczyk, Łukasiewicz, Heda oraz Pucułek - Witek najszybsi na inaugurację XIV MosirGutwinRun 2026
Lepiarz, Gontarczyk, Łukasiewicz, Heda oraz Pucułek - Witek najszybsi na inaugurację XIV MosirGutwinRun 2026
Inauguracyjna runda cyklu biegów i marszów XIV MosirGutwinRun 2026 przyniosła wszystko, za co ostrowiecka impreza jest lubiana - dobrą frekwencję, sportowe emocje, rodzinną atmosferę i mocne otwarcie rywalizacji w maratonie i półmaratonie na raty. Sylwester Lepiarz (Wronów, LKB Rudnik) i Rafał Gontarczyk (Ostrowiec Świętokrzyski, Gonti Run Team) rządzili na trasie biegów, dzieląc się zwycięstwami. Na dystansie 10km lepszy okazał się Lepiarz, a w biegu na 5km udanie zrewanżował mu się na finiszu Gontarczyk. Wśród kobiet równych sobie nie miała dominatorka biegów na Gutwinie - Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski MKS Ostrowia - SMS Ostrowiec Św. / Delia Runningteam). Po raz pierwszy na trasie zaliczanej do półmaratonu na raty w sportowej rywalizacji wzięli udział uczestnicy marszu Nordic Walking. Zwyciężyli Paweł Heda (Nietulisko Duże, KuNie) i Estera Pucułek - Witek (Ostrowiec Świętokrzyski). 18.05.2026 22:12
Zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego błyszczeli w Starachowicach i Sosnowcu
Zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego błyszczeli w Starachowicach i Sosnowcu
Świetna forma zawodników Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego dała o sobie znać podczas weekendowych startów w Starachowicach oraz Sosnowcu. Na bieżni, w konkurencjach technicznych i rzutach nie brakowało miejsc na podium, rekordów życiowych oraz obiecujących debiutów, które potwierdziły, że kielecki klub bardzo dobrze wszedł w nowy sezon. 11.05.2026 12:40
Świetny początek sezonu lekkoatletycznego w Kielcach
Świetny początek sezonu lekkoatletycznego w Kielcach
Ponad 50 zawodników rozpoczęło letni sezon lekkoatletyczny podczas tradycyjnego mityngu „Dzień Miotacza” w Kielcach. Zawody obfitowały w rekordy życiowe, udane debiuty oraz jeden rekord całego województa świętokrzyskiego. 05.05.2026 08:29
Zawodnicy KKL-u wywalczyli srebro drużynowe w Mistrzostwach Międzywojewódzkich
Zawodnicy KKL-u wywalczyli srebro drużynowe w Mistrzostwach Międzywojewódzkich
Świetny występ młodych lekkoatletów przyniósł Kieleckiemu Klubowi Lekkoatletycznemu drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Międzywojewódzkich Mistrzostw w biegach przełajowych młodzików. Zawody rozegrano w minioną sobotę w Skarżysku-Kamiennej. 31.03.2026 08:30
Wiosenna edycja „Czwartków Lekkoatletycznych” coraz bliżej
Wiosenna edycja „Czwartków Lekkoatletycznych” coraz bliżej
Już w kwietniu Stadion Lekkoatletyczny MOSiR w Kielcach ponownie stanie się areną sportowych zmagań najmłodszych. Wiosenna odsłona „Czwartków Lekkoatletycznych” to cykl zawodów, który pozwoli dzieciom i młodzieży rozwijać swoje umiejętności, rywalizować w duchu fair play i aktywnie spędzać czas. 25.03.2026 08:28
Brąz Karoliny Młodawskiej-Marzec i rekord Pochopnia. Udany finał halowego sezonu dla KKL Kielce
Brąz Karoliny Młodawskiej-Marzec i rekord Pochopnia. Udany finał halowego sezonu dla KKL Kielce
Zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zakończyli halowy sezon 2026 z medalami mistrzostw Polski i świetnym wynikiem w Stanach Zjednoczonych. Na podium w Toruniu stanęła Karolina Młodawska-Marzec, a bardzo blisko medalu była także tyczkarka Zofia Jastrząb. Tymczasem za oceanem rekordowy skok oddał Nikodem Pochopień. 02.03.2026 11:51
Dziewięciu reprezentantów Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20
Dziewięciu reprezentantów Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20
Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 przyniosły wiele emocji oraz wartościowych wyników młodych lekkoatletów z Kielc. Dziewięcioro zawodników zaprezentowało barwy klubowe w rywalizacji z krajową czołówką, notując solidne rezultaty w mocno obsadzonych zawodach. 16.02.2026 08:18
Dziewięcioro reprezentantów Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego wystartuje w Halowych Mistrzostwach Polski w Rzeszowie
Dziewięcioro reprezentantów Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego wystartuje w Halowych Mistrzostwach Polski w Rzeszowie
W dniach 13-15 lutego w Rzeszowie odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Juniorów Młodszych. W rywalizacji nie zabraknie zawodników Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, który do startu zgłosił dziewięcioosobową reprezentację. 11.02.2026 09:37
Zwycięstwa i rekordy KKL Kielce na tydzień przed mistrzostwami
Zwycięstwa i rekordy KKL Kielce na tydzień przed mistrzostwami
Sobota, 7 lutego, przyniosła bardzo dobre informacje z obozu Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Zawodnicy KKL rywalizowali równolegle w dwóch halach, w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale oraz w rzeszowskiej hali UCL, notując zwycięstwa, liczne rekordy życiowe oraz wartościowe wyniki, które potwierdziły wysoką dyspozycję zespołu na finiszu przygotowań do Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. 09.02.2026 09:07
Kolejny rewelacyjny występ zawodników KKL-u. Historyczne wyniki i nowe rekordy
Kolejny rewelacyjny występ zawodników KKL-u. Historyczne wyniki i nowe rekordy
Pierwszy weekend lutego przyniósł kolejne sukcesy zawodników Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Wspaniałe wyniki na krajowych i międzynarodowych mityngach, w tym nowy rekord województwa, świadczą o rosnącej formie naszych lekkoatletów. 02.02.2026 09:41
Reklama Drogeria Uroda
Reklama Drogeria Labo
Reklama 3d Ostrowiec
Reklama
Reklama