Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
czwartek, 11 czerwca 2026 17:57
Reklama

Region

Świętokrzyski Fundusz Rozwoju wspiera zieloną energię i rozwój Targów Kielce
Świętokrzyski Fundusz Rozwoju wspiera zieloną energię i rozwój Targów Kielce
Świętokrzyski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. angażuje się w finansowanie kolejnej inwestycji związanej z odnawialnymi źródłami energii. Wspólnie z Targami Kielce S.A. realizowany będzie projekt budowy instalacji fotowoltaicznej oraz magazynu energii. Dzisiaj, 17:24
„Od dekady rozwijamy nie tylko siatkarki i siatkarzy, ale też wartości” - trenerki Akademii Volley Stars gośćmi Radia Rekord
„Od dekady rozwijamy nie tylko siatkarki i siatkarzy, ale też wartości” - trenerki Akademii Volley Stars gośćmi Radia Rekord
Gośćmi studia lokalnego Radia Rekord na 100,9 FM w czwartek 11 czerwca były Małgorzata Ścibisz i Barbara Romanowska - trenerki oraz założycielki Akademii Volley Stars Ostrowiec Świętokrzyski. Powodem spotkania jest 10-lecie Akademii, która od dekady rozwija młode siatkarskie talenty, ale przede wszystkim pokazuje, że sport to coś więcej niż treningi - to pasja, relacje i wspólnota. Dzisiaj, 13:49
„Księżyc nad Buffalo” – komediowy żywioł na scenie. Za nami konferencja prasowa
„Księżyc nad Buffalo” – komediowy żywioł na scenie. Za nami konferencja prasowa
10 czerwca, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się konferencja prasowa poświęcona najnowszej premierze – komedii „Księżyc nad Buffalo” Kena Ludwiga w reżyserii Tadeusza Kabicza. Dzisiaj, 12:59
Pamięć o bitwie pod Bobrzą wciąż żywa. Uroczystości w Ćmińsku
Pamięć o bitwie pod Bobrzą wciąż żywa. Uroczystości w Ćmińsku
Ćmińsk ponownie stał się miejscem pamięci o wydarzeniach z 1863 roku. 10 czerwca 2026 roku odbyły się uroczyste obchody 163. rocznicy bitwy pod Bobrzą – jednego z epizodów Powstanie Styczniowe. Dzisiaj, 12:02
Około 100 uczestników na Śniadaniu Biznesowym ŚZPiP. Tematem demografia i rynek pracy
Około 100 uczestników na Śniadaniu Biznesowym ŚZPiP. Tematem demografia i rynek pracy
Przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, organizacji pozarządowych oraz instytucji wspierających biznes spotkali się 11 czerwca w Kielcach podczas kolejnej edycji Śniadania Biznesowego organizowanego przez Świętokrzyski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Dzisiaj, 11:19
Izba Pamięci Ziemi Ćmielowskiej ma coraz więcej pamiątek. Jutro będzie można je obejrzeć
Izba Pamięci Ziemi Ćmielowskiej ma coraz więcej pamiątek. Jutro będzie można je obejrzeć
Kolejne artefakty pojawiły się w Izbie Pamięci Ziemi Ćmielowskiej zlokalizowanej w Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Otwarcie nowej wystawy zaplanowano na piątek, 12 czerwca. Dzisiaj, 10:46
14565
Zdrowie, profilaktyka i ekologia będą tematami przewodnimi niedzielnego pikniku
W najbliższą niedzielę, 14 czerwca, ostrowieckie starostwo powiatowe zaprasza na piknik pofilaktyczno-ekologiczny "Zdrowie, tradycja, wspólnota. Stawiamy na dobre". Wydarzenie skierowane jest dla każdego, kto chce zadbać o zdrowie, ale i o planetę. Dzisiaj, 10:25
14-latek z powiatu opatowskiego odpowie przed sądem rodzinnym za groźby publikowane w internecie
14-latek z powiatu opatowskiego odpowie przed sądem rodzinnym za groźby publikowane w internecie
Sprawą 14-letniego mieszkańca powiatu opatowskiego zajmie się sąd rodzinny. Chłopiec publikował w internecie treści zawierające groźby na tle wyznaniowym. Jego aktywność zwróciła uwagę policjantów Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Dzisiaj, 08:16
Sylwester Lepiarz i Rafał Gontarczyk znów czarowali na Gutwinie!
Sylwester Lepiarz i Rafał Gontarczyk znów czarowali na Gutwinie!
W niedzielę 7 czerwca w Ośrodku Gutwin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się 2. runda cyklu „XIV MosirGutwinRun 2026 – Maraton i Półmaraton na raty”. Na starcie biegów i Marszu Nordic Walking stanęło w sumie 380 osób. Wczoraj, 22:19
KGW z powiatu ostrowieckiego integrowały się oraz zdobyły cenną wiedzę
KGW z powiatu ostrowieckiego integrowały się oraz zdobyły cenną wiedzę
Prelekcje specjalistów z Narodowego Instytutu Wolności, urzędu skarbowego czy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa były najważniejszym punktem zorganizowanej dziś konferencji edukacyjnej „Mądrość KGW - Prawo, Fundusze i Smak Współpracy”. W wydarzeniu udział wzięło ponad 100 przedstawicieli kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu ostrowieckiego. Wczoraj, 17:37
Ostrowieckie starostwo wydało tomik z wierszami dla dzieci. Dziś odbyła się premiera
Ostrowieckie starostwo wydało tomik z wierszami dla dzieci. Dziś odbyła się premiera
W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w czytelni dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim wybrzmiały wiersze ostrowczanki Mirosławy Dudy. Twórczośc seniorki została wydana w formie tomiku przez ostrowieckie starostwo powiatowe. Wczoraj, 14:43
Mija sto lat od tragicznej śmierci ostrowieckich robotników
Mija sto lat od tragicznej śmierci ostrowieckich robotników
Sto lat temu w wyniku protestu pracowników Zakładów Ostrowieckich w Ostrowcu Świętokrzyskim zginęło pięciu hutników, a dziewięciu zostało ciężko rannych. Dziś ofiary tego wydarzenia upamiętniły władze miasta i powiatu ostrowieckiego, a także młodzieżowi radni. Wczoraj, 13:25
„Ekologia zaczyna się lokalnie” - goście Radia Rekord o wydarzeniu w gminie Ożarów
„Ekologia zaczyna się lokalnie” - goście Radia Rekord o wydarzeniu w gminie Ożarów
W studiu lokalnym Radia Rekord gościliśmy Martę Kozieł - nauczycielkę z Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie, Gabrielę Głąb - uczennicę i przewodniczącą samorządu uczniowskiego tej szkoły oraz Leszka Kozieła - prezesa stowarzyszenia „Ożarów Lubię Tu Być”. Rozmawialiśmy o zbliżającym się happeningu ekologicznym, który już po raz czwarty odbędzie się na terenie gminy, tym razem 12 czerwca. Wczoraj, 13:24
Darmowe szkolenia zawodowe w Ostrowcu Świętokrzyskim
Darmowe szkolenia zawodowe w Ostrowcu Świętokrzyskim
Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą skorzystać z nowej szansy na zdobycie kwalifikacji zawodowych i zwiększenie swoich szans na rynku pracy. Już od 11 czerwca 2026 roku Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczyna nabór na bezpłatne, certyfikowane szkolenia grupowe. Wczoraj, 11:50
Ostrowieccy policjanci w krajowej czołówce. Wywalczyli awans do finału Patrolu Roku 2026
Ostrowieccy policjanci w krajowej czołówce. Wywalczyli awans do finału Patrolu Roku 2026
Świetny wynik osiągnęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas wojewódzkich eliminacji do XXX Ogólnopolskiego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2026”. Młodszy aspirant Michał Zięba i sierżant Rafał Połetek zajęli drugie miejsce w klasyfikacji końcowej i wywalczyli awans do ogólnopolskiego finału. Wczoraj, 09:02
Reklama Drogeria Uroda
Reklama Drogeria Labo
Reklama 3d Ostrowiec
Reklama
Reklama