D. Wojtas, R., Mikołajczak: przedsiębiorstwa energetyczne będą musiały dostarczać energię w połowie pochodzącą z OZE
Prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Ciepłowni Ostrowieckiej Dariusz Wojtas i zastępca prezesa Renata Mikołajczak gościli w studiu Radia Rekord 100,9 FM. Rozmawialiśmy m.in. o ostatniej inwestycji polegającej na modernizacji jednego z kotłów, aby móc spalać w nim biomasę. Zaproszeni goście opowiedzieli w jaki sposób wygląda ta technologia i jak ostrowiecka energetyka realizuje proces derkabonizacji. Co spółki muszą jeszcze zrobić, aby osiągnąć status przedsiębiorstwa efektywnego energetycznie?
09.06.2026 12:11