Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
czwartek, 11 czerwca 2026 18:53
Reklama

Inwestycje

Świętokrzyski Fundusz Rozwoju wspiera zieloną energię i rozwój Targów Kielce
Świętokrzyski Fundusz Rozwoju wspiera zieloną energię i rozwój Targów Kielce
Świętokrzyski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. angażuje się w finansowanie kolejnej inwestycji związanej z odnawialnymi źródłami energii. Wspólnie z Targami Kielce S.A. realizowany będzie projekt budowy instalacji fotowoltaicznej oraz magazynu energii. Dzisiaj, 17:24
Kolejny piec Ciepłowni Ostrowieckiej zostanie zmodernizowany. Spółka ogłosiła przetarg
Kolejny piec Ciepłowni Ostrowieckiej zostanie zmodernizowany. Spółka ogłosiła przetarg
Kolejny kocioł spalający węgiel ze zrębką drzewną powstanie w Ciepłowni Ostrowieckiej. Spółka ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie instalacji na kotle WR-25 nr 6 przy ul. Samsonowicza. 09.06.2026 14:28
D. Wojtas, R., Mikołajczak: przedsiębiorstwa energetyczne będą musiały dostarczać energię w połowie pochodzącą z OZE
D. Wojtas, R., Mikołajczak: przedsiębiorstwa energetyczne będą musiały dostarczać energię w połowie pochodzącą z OZE
Prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Ciepłowni Ostrowieckiej Dariusz Wojtas i zastępca prezesa Renata Mikołajczak gościli w studiu Radia Rekord 100,9 FM. Rozmawialiśmy m.in. o ostatniej inwestycji polegającej na modernizacji jednego z kotłów, aby móc spalać w nim biomasę. Zaproszeni goście opowiedzieli w jaki sposób wygląda ta technologia i jak ostrowiecka energetyka realizuje proces derkabonizacji. Co spółki muszą jeszcze zrobić, aby osiągnąć status przedsiębiorstwa efektywnego energetycznie? 09.06.2026 12:11
Kongres Horyzont Bezpieczeństwa 2026. Kluczowa debata o przyszłości Polski już 12 czerwca w Kielcach
Ministrowie, eksperci, biznes i nauka spotkają się w Kielcach podczas Kongresu Horyzont Bezpieczeństwa 2026.
Kongres Horyzont Bezpieczeństwa 2026. Kluczowa debata o przyszłości Polski już 12 czerwca w Kielcach
Bezpieczeństwo państwa, transformacja energetyczna, rozwój gospodarki oraz potencjał polskiego przemysłu obronnego – to tematy, które zdominują Kongres Horyzont Bezpieczeństwa 2026. Ogólnopolskie wydarzenie eksperckie odbędzie się 12 czerwca w Grand Hotelu Kielce i zgromadzi przedstawicieli administracji rządowej, samorządów, biznesu, nauki oraz instytucji odpowiedzialnych za rozwój i bezpieczeństwo kraju. 08.06.2026 08:05
„Pierwsza praca w WUP” – nowy program dla absolwentów uczelni wyższych
„Pierwsza praca w WUP” – nowy program dla absolwentów uczelni wyższych
Młodzi mieszkańcy województwa świętokrzyskiego otrzymali nową szansę na rozpoczęcie kariery zawodowej w administracji samorządowej. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik oraz dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach Aleksandra Marcinkowska ogłosiły uruchomienie programu „Pierwsza praca w WUP”. 03.06.2026 13:43
Ponad 50 mln zł inwestycji w Kielcach. Vitrintec buduje nową halę i stawia na innowacje
Ponad 50 mln zł inwestycji w Kielcach. Vitrintec buduje nową halę i stawia na innowacje
Kielce umacniają swoją pozycję jako ważny ośrodek nowoczesnego przemysłu. Firma Vitrintec, należąca do grupy Creo i specjalizująca się w produkcji zaawansowanych systemów aluminiowo-szklanych, rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjno-biurowej. Wartość inwestycji przekracza 24 mln zł, a łączne nakłady spółki w mieście w 2026 roku mają wynieść ponad 50 mln zł. 03.06.2026 08:40
Blisko 30 mln zł dla świętokrzyskich gmin. Podpisano umowy na rewitalizację
Blisko 30 mln zł dla świętokrzyskich gmin. Podpisano umowy na rewitalizację
Blisko 30 milionów złotych trafi do dziewięciu świętokrzyskich samorządów na realizację projektów rewitalizacyjnych. W czwartek, 28 maja, podpisano umowy z przedstawicielami gmin, które otrzymają wsparcie z programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. Dzięki dofinansowaniu zmienią się centra miejscowości, szkoły, obiekty kultury i przestrzenie publiczne. 29.05.2026 08:24
Podpisano umowy na projektowanie nowoczesnego Inkubatora biznesu w Kielcach
Podpisano umowy na projektowanie nowoczesnego Inkubatora biznesu w Kielcach
W sali Business Hub Kieleckiego Parku Technologicznego podpisano umowy na projektowanie nowego biurowca, znanego dotąd jako Inkubator California. Inwestycja ma stworzyć nowoczesną przestrzeń dla startupów i innowacyjnego biznesu, a jednocześnie ożywić śródmieście Kielc. 28.05.2026 13:09
W Połańcu powstanie gigantyczny magazyn energii. Enea stawia na przyszłość regionu
Nowa era energetyki w Świętokrzyskiem? W Połańcu powstanie wielkoskalowy magazyn energii
W Połańcu powstanie gigantyczny magazyn energii. Enea stawia na przyszłość regionu
W województwie świętokrzyskim rozpoczyna się jedna z największych i najbardziej strategicznych inwestycji energetycznych ostatnich lat. Na terenie Elektrowni Połaniec powstanie wielkoskalowy bateryjny magazyn energii o mocy 200 MW i pojemności 802 MWh, który ma wesprzeć stabilność krajowego systemu elektroenergetycznego, zwiększyć możliwości wykorzystania energii z odnawialnych źródeł i wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne Polski. To kolejny ważny krok w transformacji energetycznej realizowanej przez Eneę oraz inwestycja, która może na nowo zdefiniować rolę Połańca na energetycznej mapie kraju. 28.05.2026 08:40
Nowa inwestycja drogowa w Strawczynie. Powstanie chodnik przy DW748
Nowa inwestycja drogowa w Strawczynie. Powstanie chodnik przy DW748
W miejscowości Strawczyn rozpocznie się realizacja ważnej inwestycji drogowej, której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz usprawnienie komunikacji wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 748. Projekt obejmuje budowę chodnika przy ul. Żeromskiego oraz szereg prac towarzyszących związanych z modernizacją infrastruktury drogowej. 27.05.2026 10:41
23565
Czerwcowe misje gospodarcze będą dotyczyć inwestycji w schrony
Rozpoczął się nabór uczestników VI Regionalnych Misji Gospodarczych Trójmiasta nad Kamienną, które odbędą się 10 czerwca w Skarżysku-Kamiennej. Do udziału zaproszeni są przedsiębiorcy, projektanci, wykonawcy oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką budownictwa ochronnego i bezpieczeństwa infrastruktury, szczególnie z powiatów starachowickiego, ostrowieckiego i skarżyskiego. 26.05.2026 12:37
J. Suska: przeznaczyliśmy duże środki na zwiększenie bezpieczeństwa, estetyki i komfortu mieszkańców
J. Suska: przeznaczyliśmy duże środki na zwiększenie bezpieczeństwa, estetyki i komfortu mieszkańców
Burmistrz Ćmielowa Joanna Suska gościła na antenie Radia Rekord 100,9 FM o godz. 12:00. Pani burmistrz zaprosiła na nadchodzący Gminny Dzień Dziecka w Ćmielowie, na najmłodszych mieszkańców gminy czeka wiele atrakcji. Ponadto rozmawiałyśmy o remoncie wnętrz urzędu gminy, o tworzeniu jadłodajni, a także o pracach związanych ze zwiększeniem bezpieczeństwa pod kątem przeciwpowodziowym i przeciwpożarowym. Rozmowa do odsłuchania poniżej. 26.05.2026 12:11
W Bielinach przebudują niebezpieczne skrzyżowanie
W Bielinach przebudują niebezpieczne skrzyżowanie
W Bielinach ruszy przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 753 z drogą powiatową i gminną. Powstanie sygnalizacja świetlna, nowe chodniki i oświetlenie przejść dla pieszych. Inwestycja ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych. 22.05.2026 13:59
A. Rogalińska: ostatnie 2 lata to czas intensywnej pracy
A. Rogalińska: ostatnie 2 lata to czas intensywnej pracy
Pierwsze dwa lata obecnej kadencji podsumowali dziś na antenie Radia Rekord 100,9 FM przedstawiciele Zarządu Powiatu Ostrowieckiego: starosta Agnieszka Rogalińska, wicestarosta Łukasz Dybiec oraz członkowie zarządu Piotr Maj i Robert Rogala. Rozmawialiśmy przede wszystkim o inwestycjach drogowych zrealizowanych i w najbliższych planach, o edukacji oraz o tym w jaki sposób w powiecie ostrowieckim likwiduje się tzw. białe plamy komunikacyjne. 22.05.2026 12:11
SSE „Starachowice” wydała jubileuszową, 200. decyzję o wsparciu
SSE „Starachowice” wydała jubileuszową, 200. decyzję o wsparciu
Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A. wydała jubileuszową, 200. decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. To kolejny ważny krok w działalności spółki, która od blisko trzech dekad wspiera rozwój przedsiębiorczości i nowych inwestycji w regionie. 22.05.2026 10:59
Reklama Drogeria Uroda
Reklama Drogeria Labo
Reklama 3d Ostrowiec
Reklama
Reklama