Ważne punkty Świtu Ćmielów - grały ligi w regionie

IV Liga Świętokrzyska

• Po świetnej drugiej połowie spotkania z Granatem Skarżysko - Kamienna piłkarze Staru Starachowice zgarnęli trzy punkty. Do przerwy to Granat prowadził 2:0, ale bramki Artura Kidonia w 51 minucie, Klaudiusza Marca w 65 minucie i Jakuba Nowocienia z rzutu karnego w 74 minucie pozwoliły zielono - czarnym odwrócić losy spotkania i zwyciężyć 3:2.
  • Po serii pięciu ligowych spotkań bez porażki piłkarze Alitu Ożarów tym razem schodzili z boiska pokonani. Pogromcą drużyny Pawła Rybusa był trzeci w tabeli Spartakus Daleszyce. Jedyna bramka w spotkaniu padła w 57 minucie, a autorem był Michał Jeziorski.
  • Bez zdobyczy punktowej z boiska schodzili również piłkarze OKS- u Opatów. Zespół Dariusza Pietrasiaka przegrał z Olimpią Pogoń Staszów 1:2, honorowe trafienie dla OKS- u zaliczył w 55 minucie Piotr Frańczak.

W tabeli Świętokrzyskiej IV Ligi na prowadzeniu Czarni Połaniec (59 punktów), szósty jest Alit Ożarów (39 pkt), siódmy Star Starachowice (37 pkt), OKS Opatów (19 pkt) na pozycji siedemnastej. Najbliższe spotkania już w środę. OKS zagra z Moravią Morawica, Alit z Partyzantem Radoszyce, natomiast w Nowinach z tamtejszym GKS-em zmierzy się Star Starachowice. Początek spotkań o godzinie 17:00.

Świętokrzyska Klasa Okręgowa

•  Bardzo ważne spotkanie dla układu dolnej części tabeli rozgrywał Świt Ćmielów. Zespół Grzegorza Klepacza podejmował na Stadionie Leśnym Spartę Dwikozy. Ćmielowianie bardzo szybko, bo już w trzeciej minucie otworzyli wynik spotkania, do siatki rywali trafił Bartłomiej Gołasa. Jak się później okazało, więcej bramek w spotkaniu już nie zobaczyliśmy.
  • Mniej powodów do radości miał zespół Kamiennej Brody. Tym razem podopieczni Marcina Dynarka ulegli w Sędziszowie miejscowej Unii 1:3. Kamienna honorową bramkę zdobyła w doliczonym czasie gry, strzelcem był Marcin Dynarek.
  • Mecz Stali Kunów z Klimontowianką Klimontów został przełożony.

W tabeli Klasy Okręgowej prowadzi Klimontowianka Klimontów (45 pkt), dziesiąta jest Kamienna, która podobnie jak jedenasty Świt ma na koncie 19 punktów, dwunasta Stal Kunów uzbierała 17 punktów. Najbliższa kolejka w przyszłą sobotę i niedzielę. Stal Kunów pojedzie na mecz z Victorią Skalbmierz (sobota 17:00), a Kamienna Brody podejmie na własnym stadionie Świt Ćmielów (niedziela 17:00).