Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
piątek, 15 maja 2026 04:11
Reklama

Biała Sobota dla pań

Najlepszym prezentem na Dzień Kobiet może być bezpłatne badanie profilaktyczne.
Biała Sobota dla pań

Źródło: foto ŚCO

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza panie na bezpłatną cytologię i mammografię już najbliższą sobotę, 11 marca w godzinach 9.00-14.00.

Przez cały marzec ŚCO prowadzi aktywną profilaktykę, organizując dla kobiet bezpłatne  dojazdy na profilaktyczne- cytologię i mammografię. Cytobus, czyli  mobilny gabinet położnej oraz cytomammobus a więc mobilna pracownia mammograficzna i cytologiczna dojeżdżają do miasteczek i wsi na terenie całego  województwa świętokrzyskiego, ułatwiając paniom korzystanie z badań profilaktycznych.

Natomiast w najbliższą sobotę, 11 marca w ramach tzw.  Białej soboty mieszkanki naszego regionu będą mogły wykonać bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne już w siedzibie ŚCO w Kielcach przy ul. Artwińskiego.

 W tym dniu w godzinach 9.00-14.00 będą dostępne bezpłatnie: 

  • cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym (dwa badania podczas jednej wizyty) - dla kobiet w wieku 25-59 lat – w Programie profilaktyki raka szyjki macicy. Badanie należy powtarzać co trzy lata.  Rejestracja telefoniczna na badanie: 609 99 00 33
  • mammografia - dla kobiet w wieku 50 – 69 lat – zgodnie z zaleceniami Programu profilaktyki raka piersi. Badanie należy wykonywać co dwa lata. Rejestracja telefoniczna na badanie: 607 77 88 88

A w ramach prezentu z okazji Dnia Kobiet, na każdą z pań, która skorzysta z badań w ramach programów profilaktyki raka piersi lub raka szyjki macicy czekają małe kobiece upominki. 


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaDrogeria Uroda
ReklamaDrogeria Labo
Reklama3d Ostrowiec
ReklamaPicobello