Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
wtorek, 19 maja 2026 08:22
Reklama Zielone Zacisze

Chaos w lewicy w Kielcach: część działaczy odchodzi do Platformy

Sytuacja w lewicy w Kielcach przypomina ostatnio polityczny teatr. Choć media informowały, że wszyscy działacze z regionu odeszli, w rzeczywistości rezygnację złożyło zaledwie 11 osób.
Chaos w lewicy w Kielcach: część działaczy odchodzi do Platformy

Źródło: Fot. FB. Andrzej Szejna

-To wygląda jak polityczny teatr. Ogłosili, że wszyscy z Kielc odeszli, a w rzeczywistości rezygnację złożyło 11 osób. Rozumiem frustrację części działaczy z ponad 20-letnim stażem, którzy mogli mieć inną wizję dla Lewicy. Ale najbardziej rozczarowuje postawa tych, którzy byli z nami krótko – najpierw narobili bałaganu, a dzień później jeden z nich wylądował w Platformie. Szczerze współczuję kolegom i koleżankom z PO, że dostają nowych ludzi, których intencje, patrząc na to, jak działali u nas, są co najmniej wątpliwe– mówi Igor Wołowiec, rzecznik prasowy nowej lewicy w województwie świętokrzyskim.

Rzecznik podkreśla, że nie mamy do czynienia z rozpadem Lewicy, lecz z odejściem kilku osób, z których niektóre kierują się własnym interesem zamiast wspólnej lewicowej sprawy. Dlatego nie należy obwiniać wszystkich, lecz jedynie tych, którzy zdecydowali się przejść do struktur innych partii.

Pomimo tych odejść, lewica w Kielcach utrzymuje, że partia idzie dalej. Wołowiec zapowiada odbudowę struktur i otwartość na nowych członków.

-Mamy nadzieję, że część z tych osób do nas wróci i będziemy dalej działać pod jednym lewicowym szyldem. My idziemy dalej, odbudowujemy struktury i zapraszamy do współpracy wszystkich, którym naprawdę zależy na dobrym imieniu lewicy i przyszłości Polek i Polaków – zaznacza.

Rzecznik zaznacza, że nie mamy do czynienia z rozpadem Lewicy, a jedynie z odejściem osób, z których niektóre kierują się własnym interesem. Czy jednak na pewno tak jest? Sprawa nabiera tempa, dalszy rozwój wydarzeń będzie kwestią czasu.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaDrogeria Uroda
ReklamaDrogeria Labo
Reklama3d Ostrowiec
ReklamaPicobello