PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Alit wyrwał punkty w doliczonym czasie - grały ligi w regionie

IV Liga

Emocji nie zabrakło w spotkaniu pomiędzy Alitem Ożarów a Starem Starachowice. Wynik spotkania otworzyli gospodarze, w 18 minucie po strzale Piotra Pońskiego. Jescze przed przerwą sytuacja diametralnie się odmieniła, trzy bramki Staru (Kosztowniak, Anduła i Gołyski) i do szatni to goście schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Podobnie jak w pierwszej części tak i w drugiej kibice w Ożarowie zobaczyli cztery bramki, w 70 minucie kontaktową bramkę dla Alitu strzelił Mateusz Kolbusz. Chwilę później wynik dla Staru podwyższył Artur Kidoń. Mecz powoli zbliżał się do końca, ale groźne ataki gospodarzy co chwilę sunęły w stronę bramki gości. W 84 minucie Alit po bramce Kacpra Piechniaka ponownie złapał kontakt, a w doliczonym czasie gry podopieczni Pawła Rybusa doprowadzili już do remisu, bramkę dającą Alitowi jeden punkt zdobył najskuteczniejszy w zespole Kacper Piechniak.

Szóstą już porażkę w sezonie zaliczyli piłkarze OKS-u Opatów. Podopieczni Dariusza Pietrasiaka tym razem ulegli na własnym boisku Lubrzance Kajetanów 2:3. Wynik mógł być korzystniejszy dla OKS-u, jednak drużyna od 28 minuty po czerwonej kartce za faul dla bramkarza Patryka Dulnego musiała grać w dziesiątkę.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Po dziewięciu kolejkach liderem z 19 punktami jest Moravia Morawica, Alit, który uzbierał jeden punkt mniej, jest czwarty, Star z 14 punktami jest dziewiąty, a tabelę z trzema punktami zamyka OKS Opatów.

Liga Okręgowa

Bardzo ciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Ćmielowie, gdzie miejscowy Świt pokonał Kamiennę Brody 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Mateusz Dryka w 23 minucie i Konrad Skwarliński w 72 minucie, dla Kamiennej trafienie zaliczył już w 3 minucie Dawid Soboń. W końcówce goście próbowali odmienić losy spotkania, jednak defensywa Świtu na czele z Tomaszem Dymanowskim nie dała się zaskoczyć.

Nie nudzili się również kibice kunowskiej Stali, która na własnym boisku pokonała Victorię Skalbmierz 2:0. Stal przeważała przez całe spotkanie, stworzyła wiele groźnych sytuacji i mogła pokusić się o wyższą wygraną, zawiodła jednak skuteczność. Autorami bramek byli Jarosław Kaczor i Damian Cholewiński.

W tabeli po 7 kolejkach liderem jest Klimontowianka Klimontów, Kamienna jest szósta, Stal ósma, a Świt dziesiąty.