Kielecka siła zwyciężyła - podsumowanie spotkania Chrobry Głogów - Industria Kielce 28:38

Pierwsza połowa:

Początek spotkania był wyrównany. Po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 6:6. W ataku żółto-biało-niebieskich świetnie spisywał się islandczyk Haukur Thrastarson, natomiast w drużynie gospodarzy najskuteczniejszym był Wojciech Matuszak. Po pierwszych 15 minutach Miłosz Wałach obronił tylko 1 z 11 rzutów, przez co został zmieniony w 19. minucie, a na placu gry zameldował się Nikodem Błażejewski. Był to przełomowy moment, gdyż kielczanie zaczęli budować przewagę, bezlitośnie wykorzystując nieskuteczność i błędy zawodników z Głogowa. Na minutę przed przerwą, Miłosz Wałach, który ponownie pojawił się na parkiecie, obronił rzut karny wykonywany przez Oleksandra Tiltego, po czym Nicolas Tournat, wykorzystał kontrę i wyprowadził swój zespół na sześciobramkową przewagę. To nie był koniec emocji w pierwszej części, bowiem na kilka sekund przed końcem Jędrzej Zieniewicz z Chrobrego Głogów zmniejszył stratę, ustalając wynik do przerwy 22:17 dla gości.

Druga połowa:

Podobnie jak pierwsza połowa, również druga rozpoczęła się od wyrównanej batalii. Przez pierwsze 15 minut utrzymywała się pięciobramkowa przewaga kielczan, jednak gospodarzom coraz bardziej zaczynało brakować sił. Kluczowe dla dalszego rozwoju meczu, były dwa błędy Głogowian, które zostały zamienione na bramki przez zawodników Industrii. Mistrzowie Polski nie pozwalali przeciwnikom na chwilę oddechu. Szybko powiększyli przewagę do dziewięciu i dziesięciu trafień, za sprawą  Cezarego Surgiela i Benoît'a Kounkouda. Kolejne minuty to pełna kontrola przez drużynę gości, która ostatecznie wywiozła komplet punktów, wygrywając 38:28.

KGHM Chrobry Głogów - Industria Kielce 38:28 (17:22)

KGHM Chrobry Głogów: Matuszak 6, Skiba 2, Wrona 1, Orpik 2, Zieniewicz 5, Grabowski 1, Strelnikov, Title 1, Paterek 4, Jamioł 3, Hajnos 2, Styrcz 1.

Industria Kielce: Olejniczak 2, Kounkoud 5, Sićko 2, A. Dujshebaev 8, Tournat 3, D. Dujshebaev 2, Thrastarson 5, Surgiel 3, Paczkowski 2, Gębala 2, Karalek 4.

Skuteczność obron bramkarzy: Marcel Ziemiak (2/6, 33%), Rafał Stachera (13/47, 28%) - Nikodem Błażejewsk (5/15, 33%), Miłosz Wałach (3/21, 14%).