Porażka siatkarek KSZO w pierwszym starciu z Volley Wrocław

Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo, siatkarki obydwu zespołów popełniały sporo błędów, ostrowczanki przegrywały już 5:0 by kilka chwil później remisować 7:7. Szybciej otrząsnęły się gospodynie, od stanu 10:10 po atakach Natalii Murek i Natalii Gajewskiej zdobyły pięć kolejnych punktów i na dobre oderwały się od ostrowczanek. Pomarańczowo-czarne goniły wynik, po akcjach punktowych Kolety Łyszkiewicz, Kingi Kasprzak i Svietłany Dorsman doprowadziły do stanu 18:17. Końcówka głównie za sprawą skutecznych we wrocławskiej drużynie Magdaleny Soter oraz Aleksandry Rasińskiej należała do gospodyń które pierwsze starcie wygrały 25:21.

Początek drugiego seta zapowiadał wyrównaną walkę i próbę przechylenia szali zwycięstwa na stronę KSZO. Ostrowczanki prowadziły 1:4, 6:8 później jednak w ostrowieckim zespole coś się zacięło. Wrocławianki wyszły na prowadzenie 9:8. Bardzo skuteczna tego dnia była Natalia Murek, zawodniczki KSZO nie potrafiły poradzić sobie z atakami córki wielokrotnego reprezentanta Polski Dawida Murka. Po meczu Natalia wybrana została najlepszą siatkarką spotkania. Podopieczne Frantiska Bockaya zdołały jeszcze wyrównać do stanu 16:16, wrocławianki miały jednak imponującą końcówkę i zakończyły drugą partię wynikiem 25:18.

Trzecia część trwała zaledwie 19 minut i przebiegała pod całkowitą kontrolą gospodyń. Wrocławianki zwolniły tempo dopiero w ostatnich minutach, prowadząc 23:12 pozwoliły pomarańczowo-czarnym zdobyć dwa kolejne punkty i zakończyły seta wynikiem 25:14 po ataku oczywiście Natalii Murek.

Pierwsze starcie Wrocław wygrywa 3:0, rewanż w którym tylko zwycięstwo pozwoli ostrowczanką uniknąć baraży o pozostanie w lidze odbędzie się w najbliższą sobotę 30 marca na hali przy Świętokrzyskiej w Ostrowcu. Początek zaplanowany jest na godzinę 17:00. W przypadku wygranej zespołu KSZO trzeci decydujący mecz rozegrany zostanie 6 kwietnia w Twardogórze gdzie rozgrywa swoje spotkania drużyna Volley Wrocław.

#Volley Wrocław - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:21, 25:18, 25:14)

#Volley: Rasińska (11), Soter (11), Murek (13), Gajewska (1), Potokar (4), Łozowska (7), Pancewicz (libero)

KSZO: Wojtowicz (5), Geyko, Kasprzak (8), Dorsman (6), Łyszkiewicz (9), Oktaba (3), Pauliukouskaya (libero) oraz Kucińska (libero) i Czapla. Trener Frantisek Bockay.

MVP: Natalia Murek