Ważne punkty Staru i szalony mecz w Ćmielowie - grały piłkarskie ligi w regionie

Hummel IV Liga Świętokrzyska

Trzy punkty z ciężkiego terenu, jakim jest stadion Orlicza Suchedniów wywieźli piłkarze Staru Starachowice. Zespół Tadeusza Krawca wygrał 1:0, decydującą o wygranej bramkę zdobył w 12 minucie spotkania Bartosz Gębura. Mniej szczęścia mieli piłkarze Alitu Ożarów. Zespół Pawła Rybusa przegrał na własnym boisku z GKS-em Nowiny 1:2. Ożarowianie wyszli na prowadzenie w 26 minucie, kiedy to bramkarza gości pokonał Kamil Łokieć, dziesięć minut później do wyrównania doprowadził Dominik Szewczyk, a w 70 minucie Konrad Żytniewski musiał po strzale Bartosza Papki po raz drugi wyciągać piłkę z siatki.

Po 12 kolejkach w tabeli na prowadzeniu GKS Rudki (27 punktów), drugie miejsce zajmują rezerwy kieleckiej Korony (26 punktów), trzeci jest Star Starachowice (25 punktów). Alit Ożarów na pozycji ósmej (17 punktów).

W następnej kolejce zagrają: Star Starachowice - Spartakus Daleszyce (sobota 13:00), Granat Skarżysko-Kamienna - Alit Ożarów (sobota 13:00).

Świętokrzyska Klasa Okręgowa

Bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie w Ćmielowie, gdzie miejscowy Świt grał z Wichrem Miedziana Góra. Do 72 minuty Świt przegrywał już 0:3. Właśnie w 72 minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Daniel Czuba, trzy minuty później kontaktowe trafienie zaliczył Daniel Góral, a na wyrównanie nie trzeba było czekać zbyt długo. W polu karnym gości nieprzepisowo zatrzymywany był grający trener Świtu Marcin Wróbel, sędzia wskazał na jedenastkę, której skutecznym egzekutorem okazał się Paweł Meszek. Choć gospodarze mogli pokusić się o jeszcze jedno trafienie w ostatnich minutach, to więcej bramek w spotkaniu już nie padło. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Z rewelacyjnie spisującym się w obecnym sezonie Grodem Ćmińsk grali w sobotę piłkarze OKS-u Opatów. Niestety zespół Mikołaja Jasińskiego przegrał 2:3. Bramki dla OKS-u strzelali Szczepan Dziewięcki w 19 minucie i Sebastian Żelaszczyk w 83 minucie. Podobnie jak zespół z Opatowa bez punktów kolejkę kończyli piłkarze Stali Kunów. Kunowianie ulegli na własnym boisku zespołowi Orląt Kielce 0:4.

W tabeli na prowadzeniu Gród Ćmińsk (26 punktów), drugi jest Naprzód Jędrzejów (25 punktów), na trzecią pozycję spadła Stal Kunów (22 punkty). OKS Opatów (16 pkt) jest siódmy a Świt Ćmielów (14 pkt) tuż nad strefą spadkową, na trzynastej pozycji.

W następnej kolejce zagrają: OKS Opatów - Wicher Miedziana Góra, Hetman Włoszczowa - Świt Ćmielów, Góral Górno - Stal Kunów - wszystkie mecze w niedzielę o godzinie 13:00.