Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
piątek, 22 maja 2026 12:36
Reklama

Za nami ferie 2026 – podsumowanie działań policji w województwie świętokrzyskim

Dobiegły końca tegoroczne ferie zimowe w województwie świętokrzyskim. Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież korzystały z zimowego wypoczynku, a nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci. Funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania na drogach, stokach narciarskich oraz w miejscach rekreacji, a także organizowali spotkania profilaktyczne.

Szczególną uwagę mundurowi zwracali na autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowiska. W trakcie ferii przeprowadzono 141 kontroli pojazdów do przewozu osób. Policjanci sprawdzali stan techniczny autobusów, dokumenty kierowców oraz ich trzeźwość. W jednym przypadku kierujący autokarem został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości.

Podczas dwóch tygodni ferii na terenie województwa doszło do 11 wypadków drogowych, w których rannych zostało 13 osób. Funkcjonariusze zatrzymali również 80 nietrzeźwych kierujących. Ponadto 45 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Działania policjantów miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom zimowego wypoczynku oraz ograniczenie liczby niebezpiecznych zdarzeń na drogach regionu.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaDrogeria Uroda
ReklamaDrogeria Labo
Reklama3d Ostrowiec
Reklama
Reklama