Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
czwartek, 11 czerwca 2026 18:51
Reklama

Kielce

Korona Kielce poznała terminarz Ekstraklasy 2026/27. Na początek wyjazd do Białegostoku, a na zakończenie domowe starcie z beniaminkiem
Korona Kielce poznała terminarz Ekstraklasy 2026/27. Na początek wyjazd do Białegostoku, a na zakończenie domowe starcie z beniaminkiem

PKO BP Ekstraklasa opublikowała terminarz sezonu 2026/27. Dla Korony Kielce początek rozgrywek zapowiada się niezwykle wymagająco. „Żółto-czerwoni” rozpoczną ligową rywalizację od wyjazdu do Białegostoku, a już w pierwszych tygodniach zmierzą się m.in. z Górnikiem Zabrze, Legią Warszawa i Rakowem Częstochowa.

Dzisiaj, 10:50
Korona Kielce rozważa współpracę ze Stalą Mielec. W grze projekt klubu satelickiego
Korona Kielce rozważa współpracę ze Stalą Mielec. W grze projekt klubu satelickiego

Jak informuje portal Weszło, Korona Kielce analizuje możliwość nawiązania ścisłej współpracy ze Stalą Mielec. Według doniesień pierwszoligowy klub mógłby w przyszłości pełnić rolę zespołu satelickiego dla kieleckiej ekipy. Choć ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, temat ma być traktowany przez władze Korony bardzo poważnie.

Dzisiaj, 09:12
Suzuki Korona Handball Kielce zatrzymała kolejne zawodniczki. Trzy kołowe podpisały nowe kontrakty
Suzuki Korona Handball Kielce zatrzymała kolejne zawodniczki. Trzy kołowe podpisały nowe kontrakty

Suzuki Korona Handball Kielce konsekwentnie buduje kadrę na sezon 2026/2027. Po przedłużeniu kontraktów z kluczowymi rozgrywającymi klub poinformował o podpisaniu nowych umów z trzema kołowymi. Dzięki temu trzon drużyny, która zakończyła minione rozgrywki Ligi Centralnej Kobiet na trzecim miejscu, pozostanie w niemal niezmienionym składzie.

Dzisiaj, 07:48
Piknik zawodów deficytowych w Kielcach zachęcał młodzież do wyboru szkolnictwa branżowego
Piknik zawodów deficytowych w Kielcach zachęcał młodzież do wyboru szkolnictwa branżowego

Pod Halą Legionów w Kielcach odbył się „Piknik zawodów deficytowych”, zorganizowany przez Świętokrzyską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy. Wydarzenie skierowano przede wszystkim do uczniów klas ósmych, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Młodzież mogła poznać zawody, na które obecnie jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy, a także porozmawiać z przedstawicielami szkół, służb mundurowych i instytucji zajmujących się edukacją oraz bezpieczeństwem.

Wczoraj, 15:02
Jakubczyk po wycofaniu projektu przekazania autobusów dla Winnicy: Nie potrzebowaliśmy tego punktu
Jakubczyk po wycofaniu projektu przekazania autobusów dla Winnicy: Nie potrzebowaliśmy tego punktu

Przewodniczący Rady Miasta Kielce Maciej Jakubczyk odniósł się do decyzji o wycofaniu z porządku obrad projektu uchwały dotyczącej przekazania 15 autobusów dla Winnicy na Ukrainie. Podczas środowej konferencji prasowej (10 czerwca) podziękował prezydentce Agacie Wojdzie za zdjęcie projektu, jednocześnie zarzucając jej manipulowanie informacjami oraz prowadzenie debaty publicznej w sposób, który doprowadził do niepotrzebnego konfliktu.

Wczoraj, 13:35
Kolejne ulice w Kielcach do remontu. Miasto wybrało wykonawców inwestycji
Kolejne ulice w Kielcach do remontu. Miasto wybrało wykonawców inwestycji

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach rozstrzygnął następne przetargi realizowane w ramach programu „Kielce bez dziur”. Jeszcze w czerwcu mogą rozpocząć się prace na ulicach Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Jagiellońskiej.

Wczoraj, 09:35
Czas na ostatni zjazd Bilardowej Ekstraklasy. Drużyny Fortisu Kielce powalczą o finał
Czas na ostatni zjazd Bilardowej Ekstraklasy. Drużyny Fortisu Kielce powalczą o finał

Już dziś (10 czerwca) w Katowicach rozpocznie się ostatni zjazd Bilardowej Ekstraklasy przed Wielkim Finałem. W centrum uwagi znajdą się dwa zespoły z Kielc, czyli Fortis Bilard Kielce i Fortis II Kielce, które wciąż liczą się w walce o awans do wielkiego finału.

Wczoraj, 08:14
PORANNA ROZMOWA. Jak bezpiecznie wejść w sezon wakacyjny? Odpowiada Komendant Wojewódzki Policji
Długi czerwcowy weekend, bezpieczeństwo na drogach i wakacyjne wyzwania. O tym w Porannej Rozmowie Radia Rekord
PORANNA ROZMOWA. Jak bezpiecznie wejść w sezon wakacyjny? Odpowiada Komendant Wojewódzki Policji

Bezpieczeństwo na drogach, zagrożenia w internecie, przygotowania do sezonu wakacyjnego oraz podsumowanie długiego czerwcowego weekendu – to główne tematy Porannej Rozmowy Radia Rekord. Gośćmi Anny Wawrzos byli insp. Zbigniew Nowak, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, oraz mł. insp. Kamil Tokarski, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. W rozmowie nie zabrakło również wątków związanych z rekrutacją do służby, ochroną ludności oraz wyzwaniami, jakie współcześnie stoją przed Policją.

Wczoraj, 08:08
Julia Grzesista i Nina Smelcerz powołane do reprezentacji
Julia Grzesista i Nina Smelcerz powołane do reprezentacji

Julia Grzesista i Nina Smelcerz z Suzuki Korony Handball Kielce znalazły się w gronie zawodniczek powołanych na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski kobiet. Biało-czerwone rozpoczynają przygotowania do mistrzostw świata U-20, które pod koniec czerwca odbędą się w Chinach.

09.06.2026 15:23
Nie będzie autobusów z Kielc dla Winnicy
Nie będzie autobusów z Kielc dla Winnicy

15 wycofanych z eksploatacji autobusów komunikacji miejskiej z Kielc nie trafi do ukraińskiej Winnicy. Prezydentka Kielc Agata Wojda poinformowała, że mer partnerskiego miasta Sergiej Morgunow wycofał swoją prośbę o przekazanie pojazdów. W efekcie projekt uchwały nie zostanie przedstawiony podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

09.06.2026 14:12
Ruszyło głosowanie na najdroższe pole w kieleckim Monopoly
Ruszyło głosowanie na najdroższe pole w kieleckim Monopoly

To mieszkańcy i sympatycy Kielc zdecydują, które miejsce znajdzie się na najbardziej prestiżowym polu planszy gry „Monopoly – edycja Kielce”. Głosowanie już wystartowało i potrwa przez najbliższy tydzień na oficjalnym profilu miasta na Facebooku.

09.06.2026 12:37
Kibice Industrii godnie pożegnali braci Dujszebajewów przed ich wyjazdem z Kielc!
Kibice Industrii godnie pożegnali braci Dujszebajewów przed ich wyjazdem z Kielc!

Mistrzostwo Polski było idealnym zwieńczeniem kieleckiego rozdziału dla Alexa i Daniela Dujszebajewów. Osiem dni po zdobyciu tytułu kibice Industrii Kielce przygotowali dla hiszpańskich zawodników jeszcze jedno, wyjątkowe pożegnanie. W poniedziałkowy wieczór zgromadzili się pod ich blokiem, by podziękować za lata gry w „żółto-biało-niebieskich” barwach.

09.06.2026 10:49
KKP Korona Kielce awansowała do KEEZA IV ligi świętokrzyskiej!
KKP Korona Kielce awansowała do KEEZA IV ligi świętokrzyskiej!

KKP Korona Kielce zapewniła sobie awans do KEEZA IV ligi świętokrzyskiej. W meczu 29. kolejki Klasy Okręgowej kielczanie pokonali na wyjeździe Stal 1938 Kunów 4:0 i na jedną kolejkę przed końcem sezonu przypieczętowali promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

09.06.2026 08:32
„Café à la Fogg” otworzy Scenę Letnią WDK. Muzyczna podróż do międzywojennej Polski już 27 czerwca
„Café à la Fogg” otworzy Scenę Letnią WDK. Muzyczna podróż do międzywojennej Polski już 27 czerwca

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na wyjątkowe wydarzenie inaugurujące tegoroczny sezon plenerowy. Już 27 czerwca 2026 roku o godzinie 18.00 dziedziniec wewnętrzny WDK zamieni się w klimatyczną retro-kawiarnię „Café à la Fogg”, gdzie publiczność przeniesie się w świat elegancji, muzyki i atmosfery dwudziestolecia międzywojennego.

08.06.2026 15:31
Będą nowe szkolenia i kursy dla mieszkańców Świętokrzyskiego
Będą nowe szkolenia i kursy dla mieszkańców Świętokrzyskiego

Blisko 77 mln zł trafi na dofinansowanie kursów, szkoleń i studiów podyplomowych dla mieszkańców oraz pracodawców z województwa świętokrzyskiego. Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach uruchamia drugą edycję projektów „Pracownik kapitałem firmy” i „Buduj swój rozwój”, które mają pomóc w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych i dostosowaniu kompetencji do potrzeb rynku pracy.

08.06.2026 15:30
Reklama Drogeria Uroda
Reklama Drogeria Labo
Reklama 3d Ostrowiec
Reklama
Reklama