Lepiarz, Gontarczyk, Łukasiewicz, Heda oraz Pucułek - Witek najszybsi na inaugurację XIV MosirGutwinRun 2026
Inauguracyjna runda cyklu biegów i marszów XIV MosirGutwinRun 2026
przyniosła wszystko, za co ostrowiecka impreza jest lubiana - dobrą frekwencję,
sportowe emocje, rodzinną atmosferę i mocne otwarcie rywalizacji w maratonie
i półmaratonie na raty. Sylwester Lepiarz (Wronów, LKB Rudnik) i Rafał
Gontarczyk (Ostrowiec Świętokrzyski, Gonti Run Team) rządzili na trasie
biegów, dzieląc się zwycięstwami. Na dystansie 10km lepszy okazał się Lepiarz,
a w biegu na 5km udanie zrewanżował mu się na finiszu Gontarczyk. Wśród
kobiet równych sobie nie miała dominatorka biegów na Gutwinie - Dominika
Łukasiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski MKS Ostrowia - SMS Ostrowiec Św. /
Delia Runningteam). Po raz pierwszy na trasie zaliczanej do półmaratonu na
raty w sportowej rywalizacji wzięli udział uczestnicy marszu Nordic Walking.
Zwyciężyli Paweł Heda (Nietulisko Duże, KuNie) i Estera Pucułek - Witek
(Ostrowiec Świętokrzyski).
18.05.2026 22:12