Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
niedziela, 17 maja 2026 02:36
Reklama

Kto poprowadzi Teatr Żeromskiego?

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego wynika, że Urząd Marszałkowski jest nieugięty w kwestii obsadzenia posady dyrektora placówki.

Poniżej prezentujemy stanowisko teatru:

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego konsekwentnie ignoruje wynik konkursu na kandydata na dyrektora Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Podczas briefingu prasowego 1 lipca 2025 marszałek Renata Janik zapowiedziała, że nie powoła na to stanowisko zwycięzcy konkursu - Jacka Jabrzyka, chce za to, by pełniącą obowiązki dyrektora w nadchodzącym sezonie teatralnym była Anna Wieczur-Bluszcz i taki komunikat zamierza skierować do resortu kultury.

Anna Wieczur-Bluszcz jest reżyserką filmową i teatralną. W ostatnim czasie bezskutecznie ubiegała się o stanowisko dyrektorki Teatru Polskiego we Wrocławiu. Jej koncepcja prowadzenia instytucji nie zdobyła uznania komisji konkursowej. Rok wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W konkursie w Teatrze Żeromskiego nie startowała. Z wypowiedzi marszałek Renaty Janik wynika jednak, że Wieczur-Bluszcz na propozycję objęcia stanowiska dyrektora w Kielcach bez konkursu - przystała.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Kultury zwróciło się do marszałek Renaty Janik o powołanie Marka Kotańskiego na czas od 1 lipca do 31 sierpnia jako p.o. obowiązki dyrektora aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie teatru. 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaDrogeria Uroda
ReklamaDrogeria Labo
Reklama3d Ostrowiec
ReklamaPicobello