Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Kolejny rewelacyjny występ zawodników KKL-u. Historyczne wyniki i nowe rekordy

Kolejny rewelacyjny występ zawodników KKL-u. Historyczne wyniki i nowe rekordy

Lekkoatleci Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego nie przestają zachwycać swoją formą w pierwszych miesiącach 2026 roku. W ciągu ostatnich dni zawodnicy klubu osiągnęli szereg sukcesów, które na długo zapiszą się w historii. Największą sensacją był nowy Halowy Rekord Województwa Juniorek Młodszych, ustanowiony przez Julię Marks, która podczas 3. Ogólnopolskiego Halowego Mityngu POZLA w Rzeszowie zwyciężyła w skoku w dal z wynikiem 5,67 m. To jej nowy rekord życiowy, poprawiony aż o 46 cm, a jednocześnie Halowy Rekord Województwa. Marks wyprzedziła m.in. Lilianę Samczyńską, która zajęła trzecie miejsce z wynikiem 5,08 m.

Zawody w Rzeszowie były udane nie tylko dla Marks, ale także dla całej grupy trenera Pawła Tietierina. W trójskoku Liliana Samczyńska wywalczyła drugie miejsce z wynikiem 11,06 m, a Katarzyna Janik była tuż za nią z wynikiem 10,94 m. W męskim skoku w dal Dawid Kulik zajął trzecie miejsce, uzyskując odległość 6,21 m. Damir Berezhnyi zajął ósme miejsce z wynikiem 5,30 m, debiutując w zawodach halowych.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Na bieżni również padły życiówki. Maciej Salwa (7,62 s) oraz Bartłomiej Rokita (7,73 s) poprawili swoje czasy na 60 m, a na dystansie 200 m z dobrej strony zaprezentowały się Natalia Królicka (28,63 s) oraz Aleksandra Podraza (27,82 s).

Równolegle w Spale odbywały się zawody z udziałem zawodniczek trenera Agnieszki Wrony, specjalizujących się w skoku o tyczce. Zofia Jastrząb okazała się najlepsza w kategorii Open, wygrywając z wynikiem 3,91 m, który jest jej najlepszym osiągnięciem w tym sezonie. Na czwartym miejscu uplasowała się Hanna Wąder (3,11 m), a Lena Szymoniak była piąta z wynikiem 2,91 m. W konkursie panów Filip Iwaniec poprawił swoje życiówki, skacząc na 3,91 m i zajmując drugie miejsce.

Poza granicami Polski również padły świetne wyniki. Nikodem Pochopień, reprezentujący KKL, zajął trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce w Gainesville (USA), wyrównując swój halowy rekord życiowy (5,15 m).

Z kolei w Spale, w ramach 5. Ogólnopolskiego Halowego Mityngu ŁOZLA, trójka biegaczy trenera Krzysztofa Jóźwika pobiła swoje rekordy życiowe. Adrianna Gierek zajęła trzecie miejsce w biegu na 600 m z wynikiem 1:36.80, Michalina Nowak była szósta na 1000 m (3:06.27), a Tomasz Szwajkowski również uzyskał szóste miejsce w tej samej konkurencji, biegnąc w czasie 2:39.44.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy