Niespodziewana porażka szczypiornistów ostrowieckiego KSZO

AZS UMCS Lublin - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 34:31 (15:17)

KSZO: Piątkowski- Chmielewski 6, Skuciński 5, Majchrzak 4, Chudzik 4, Świt 4, Bysiak 3, Kogutowicz 2, Makuła 1, Wojkowski 2,. Trener Tomasz Radowiecki.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando KSZO. W 24 minucie podopieczni Tomasza Radowieckiego prowadzili różnicą pięciu bramek. W końcówce gospodarze zniwelowali straty do dwóch trafień. Początek drugiej części meczu również należał do KSZO, dwie bramki Adriana Wojkowskiego pozwoliły podwyższyć prowadzenie do trzech trafień. Niestety w 34 i 35 minucie miejscowi trzykrotnie trafiali do bramki ostrowczan i doprowadzili do remisu 19:19. Wprawdzie kilka minut później po bramkach Skucińskiego i Świta wojownicy ponownie wyszli na prowadzenie, jednak później miejscowi byli już bardziej skuteczni i ostatecznie sprawili niespodziankę kolejki, pokonując KSZO 34 do 31. Najskuteczniejszym zawodnikiem w KSZO był Filip Chmielewski, który bramkarzy gości pokonywał sześciokrotnie.

W pozostałych spotkaniach AZS AGH Kraków pokonał rezerwy SMS ZPRP Kielce 30:29 a Wisła Sandomierz uległa Orlenowi Upstream SRS Przemyśl 30:32. KSSPR Końskie pauzował. W tabeli na prowadzeniu Unimetal Recykling MTS Chrzanów, KSSPR jest trzeci, KSZO siódme, ósmą lokatę zajmuje zespół SMS ZPRP II Kielce a tabelę zamyka Wisła Sandomierz.