W Krakowie sił starczyło na 75 minut - porażka KSZO z Wieczystą

Wieczysta Kraków - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 (1:1)

Bramki: Łukasz Mazurek II - Tomasz Swędrowski, Michał Mak, Karol Danielak, Michał Fidziukiewicz.

Wieczysta: Patryk Letkiewicz — Denys Faworow , Konrad Kasolik, Michał Pazdan, Rafał Pietrzak, Manuel Torres Jiménez (75 Michał Mak), Dawid Pakulski (75 Simeon Sławczew), Paweł Łysiak (65 Michał Fidziukiewicz), Tomasz Swędrowski , Dawid Kiedrowicz (75 Karol Danielak), Maciej Jankowski (85 Saša Živec).

KSZO 1929: Oskar Klon — Maciej Kołoczek (7 Kacper Żebrowski), Mateusz Jarzynka, Damian Mężyk, Dariusz Brągiel, Adam Kramarz (46 Patryk Domagała), Michał Nawrot, Łukasz Mazurek II (67 Łukasz Mazurek I), Bartosz Zimnicki (81 Jewhenij Mohil), Paweł Zdyb (81 Franciszek Lipka), Dominik Pisarek.

Mecz rozpoczął się od ataków miejscowych. W 4 minucie Oskara Klona strzałem głową sprawdził Denis Favorow, bramkarz KSZO nie dał się jednak zaskoczyć. Dwie minuty później Dawid Pakulski ponownie zatrudnił Klona, tym razem bramkarz hutników stanął na wysokości zadania. W 8 minucie po walce z Michałem Pazdanem Maciej Kołoczek dośrodkowuje w pole karne wprost pod nogi nadbiegającego Łukasza Mazurka II, zawodnik KSZO pewnie pakuje futbolówkę do siatki, wyprowadzając zespół na prowadzenie. Dziesięć minut później bramkarza gospodarzy sprawdził Dominik Pisarek, uderzenie napastnika KSZO było jednak zbyt lekkie. W odwecie na bramkę KSZO uderzał Manuel Torres, Oskar Klon ponownie pokazał swój kunszt i w starciu z Hiszpanem był górą. W 23 minucie przed doskonałą okazją stanął Łukasz Mazurek II, zawodnik KSZO wywrócił się jednak w polu karnym, a sędzia uznał, że próbuje wymusić rzut karny i pokazał Mazurkowi żółty kartonik. W 38 minucie piłkarze Wieczystej doprowadzili do remisu, obrońcy KSZO nie potrafili w zamieszaniu podbramkowym wybić piłki z własnego pola karnego, do futbolówki dopadł Tomasz Swędrowski i umieścił ją w bramce ostrowieckiego zespołu. Chwilę później miejscowi mieli świetną szansę, aby wyjść na prowadzenie, strzał Manuela Torresa Oskar Klon sparował jednak na poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą piłkarze KSZO również mieli bramkową szansę, z kilkunastu metrów uderzał Adam Kramarz, piłka odbiła się od słupka, a z dobitką Michała Nawrota poradził sobie bramkarz miejscowych Patryk Letkiewicz.

W drugiej części meczu tempo gry nieco spadło a przynajmniej do 72 minuty, kiedy to Letkiewicza z kilku metrów nie zdołał pokonać Dominik Pisarek, który świetnie obsłużony został przez Dariusza Brągiela. Pięć minut później było już 2:1 dla Wieczystej, na raty za drugim podejściem Klona pokonał wprowadzony minutę wcześniej były zawodnik Śląska Wrocław, czy Wisły Kraków Michał Mak. W 80 minucie zespół KSZO stracił kolejną bramkę, autorem trafienia był kolejny zmiennik w zespole Sławomira Peszko - Karol Danielak. Dzieła zniszczenia dopełnił w 84 minucie Michał Fidziukiewicz, który z kilku metrów pokonał rozpaczliwie interweniującego bramkarza KSZO i ustalił wynik spotkania na 4:1 dla gospodarzy.

W tabeli KSZO na miejscu szóstym, liderem jest Wieczysta Kraków. W przyszłą sobotę hutnicy na własnym stadionie zagrają z Podhalem Nowy Targ, początek meczu zaplanowany jest na godzinę 15:30.