PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Było dobrze, skończyło źle. Porażka Korony Kielce

Przez prawie całą połowę dominowała Pogoń, lecz pierwszą bramkę zdobyła Korona. W jednej z niewielu akcji gości świetnym podaniem popisał się Remacle, który posłał piłkę do Podgórskiego, a ten huknął w poprzeczkę. Pojedynek o odbitą futbolówkę wygrał  Dalmau, który umieścił piłkę w siatce. Jednak, to nie on zdobył pierwszą bramkę w tym meczu. Dlaczego? Ponieważ na VARZE zauważono, że przy strzale głową, Dalmau faulował Malca. To jak padła bramka?  Podczas weryfikacji dostrzeżono także, że we wcześniejszym etapie akcji faulowany był Nono. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił sam poszkodowany. Korona od 37. minuty prowadziła 1:0. Później wynik podwyższył Godinho, jednak znów zainterweniowali sędziowie VAR, którzy dopatrzyli się wcześniej spalonego. Wciąż było 1:0. Po tej sytuacji obudzili się portowcy. Konkretnie Bichakhchyan, który wykorzystał fatalny błąd w obronie Godinho. Ormianin z zimną krwią pokonał dobrze dysponowanego tego dnia Dziekońskiego. Do przerwy 1:1.

Druga połowa była słaba w wykonaniu koroniarzy, szczególnie w formacji obronnej. Wiele niedokładności, szarpana gra i festiwal niedokładnych dośrodkowań, tak można podsumować grę Korony w drugiej połowie. Portowcy punktowali słabości obrońców Kamila Kuzery. Przykładem może być bramka dla Pogoni w 66. minucie. Szczecinianie rozklepali bierną obronę Korony i po wymianie podań pomiędzy Zahoviciem, Bichahchyanem i Gorgonem, ten ostatni uderzył z 14. metrów pod poprzeczkę. Bez żadnych  szans był bramkarz Korony, Dziekoński. Podobnie było w 81. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka wylądowała pod nogami Loncara, który uderzył na tyle mocno, że przełamał ręce Dziekońskiego. Żaden z piłkarzy Korony nie przeszkodził w oddaniu strzału. Najlepszą okazję do zdobycia gola dla "scyzoryków" miał Jacek Podgóski, który uderzył mocno, ale zbyt blisko środka bramki i fenomenalną interwencją popisał się, nowy nabytek Pogoni, Cocojaru. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.