Emocje do ostatnich sekund - porażka KSZO Odlewnia w Warszawie

AZS UW Warszawa - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:29 (16:13)

Skład KSZO Odlewnia: Piątkowski, Kijewski, Baran -  Grabowski 9, Włoskiewicz 7, Włodarski 6, Chmielewski 2, Kowalczyk 2, Kogutowicz 2, Cukierski, Rusin.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy objęli szybkie prowadzenie 3:0. Wprawdzie ostrowieccy wojownicy kilkukrotnie w tej części doprowadzali do remisu (4:4, 7:7, 11:11), to końcówka należała do drużyny z Warszawy.  Wynik mógł być jednak inny, gdyby w 24 i 27 minucie Kacper Grabowski oraz Michał Włodarski wykorzystali rzuty karne. Do przerwy akademicy prowadzili 16:13.

Początek drugiej części należał do KSZO, po trzech bramkach Sebastiana Włoskiewicza oraz jednej Kacpra Grabowskiego, podopieczni Tomasza Radowieckiego doprowadzili do remisu 17:17.  Od tej pory rozpoczęła się walka bramka za bramkę. Pierwsze prowadzenie pomarańczowo - czarni objęli dopiero w  42 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Paweł Kowalczyk. Końcówka była bardzo nerwowa, w 54 minucie gospodarze objęli dwubramkowe prowadzenie 26:24, ostrowczanie gonili i na 30 sekund do końca spotkania udało się doprowadzić do wyniku 30:29. Niestety ostatnia akcja ostrowieckiego zespołu, kilkukrotnie przerywana faulami przez rywali nie doprowadziła do zmiany wyniku.

Po dwóch kolejkach KSZO Odlewnia z trzema punktami zajmuje 8 miejsce w tabeli grupy C I ligi piłki ręcznej. Liderem jest najbliższy rywal pomarańczowo - czarnych Padwa Zamość. Zamojszczanie mają na swoim koncie dwa zwycięstwa, w pokonanym polu pozostawili SMS Kielce oraz KSSPR Końskie. Mecz z Padwą odbędzie się w najbliższy piątek 4 października, początek o godzinie 19:00.