Rozgrywki wkroczyły w decydującą fazę - Grały ligi w regionie

Świętokrzyska IV Liga

Jeden do zera, po bramce Patryka Kosztowniaka w 46 minucie wygrał Star Starachowice na własnym stadionie z OKS-em Opatów. W pierwszej połowie dość wyraźną przewagę osiągnęli gospodarze, OKS próbował gry z kontry, jednak nie zdołał poważnie zagrozić bramce Dominika Dziułki. W drugiej części miejscowi szybko, po fantastycznym strzale Patryka Kosztowniaka objęli prowadzenie. OKS miał okazję na wyrównanie, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Mateusz Michalski, napastnik OKS-u trafił jednak w nogi golkipera, a dobitka zatrzymała się na poprzeczce. W spotkaniu więcej bramek już nie padło. W tabeli Star z 53 punktami na pozycji dziesiątej. OKS na przedostatnim dziewiętnastym miejscu.

Z wiceliderem Moravią Morawica na własnym stadionie grał Alit Ożarów. Goście już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Druga połowa należała jednak do Alitu, bramki Pawła Mroza w 66 minucie i Sebastiana Króla w 69 minucie dały ekipie Pawła Rybusa wygraną i utrzymanie na ósmej pozycji w tabeli Świętokrzyskiej IV Ligi. Liderem pozostaje zespół Czarnych Połaniec, który już tydzień temu zapewnił sobie awans do III Ligi.

W najbliższej kolejce zagrają: Alit - Nida Pińczów (sobota 12.06 16:00), OKS - Partyzant Radoszyce oraz Moravia Morawica - Star (niedziela 13.06 17:00).

Świętokrzyska Klasa Okręgowa

Trzy punkty Kamiennej Brody, zapewniła bramka Konrada Woźniakowskiego w 86 minucie spotkania z Wichrem Miedziana Góra. Niestety wygrana 1:0 nie zmieniła znacząco pozycji w tabeli. Zespół Marcina Dynarka ciągle pozostaje w strefie spadkowej.

Świt Ćmielów, który już jakiś czas temu opuścił dolną strefę tabeli tym razem przegrał na własnym terenie z Orlątami Kielce 0:2. Zespół Grzegorza Klepacza z 37 punktami jest na ósmym miejscu w tabeli.

Ciągle walcząca o awans do IV ligi Sparta Kazimierza Wielka nie dała szans Stali Kunów. Na stadionie w Kunowie goście wygrali 4:1. Jedyną bramkę dla Stali zdobył w 74 minucie Roman Kowalski. W tabeli zespół Rafała Jałochy na pozycji trzynastej. W najbliższą środę o godzinie 18 Stal rozegra zaległe spotkanie z pewną już awansu do IV Ligi Klimontowianką Klimontów, a w sobotę również w Kunowie derbowy pojedynek ze Świtem Ćmielów (godz. 15:00), z kolei Kamienna w niedzielę jedzie do ostatniego w tabeli Zrywu Zbigniewice (17:00).