Blisko 77 mln zł trafi na dofinansowanie kursów, szkoleń i studiów podyplomowych dla mieszkańców oraz pracodawców z województwa świętokrzyskiego. Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach uruchamia drugą edycję projektów „Pracownik kapitałem firmy” i „Buduj swój rozwój”, które mają pomóc w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych i dostosowaniu kompetencji do potrzeb rynku pracy.
Młodzi mieszkańcy województwa świętokrzyskiego otrzymali nową szansę na rozpoczęcie kariery zawodowej w administracji samorządowej. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik oraz dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach Aleksandra Marcinkowska ogłosiły uruchomienie programu „Pierwsza praca w WUP”.
Młodzi mieszkańcy regionu zaprezentowali innowacyjne pomysły biznesowe, łączące nowe technologie z lokalną tradycją i ekologią, podczas pierwszego dnia IV Świętokrzyskiego Forum Edukacji Ustawicznej w Centrum Kongresowym Targi Kielce. Wydarzenie zgromadziło uczniów szkół ponadpodstawowych, przedstawicieli instytucji rynku pracy oraz samorządowców, którzy podkreślali znaczenie współpracy edukacji z biznesem.
Maturzyści i uczniowie szkół średnich z całego regionu wzięli udział w wydarzeniu „Vibe na Świętokrzyskie: Studiuj, pracuj, rozwijaj się!”, które pokazało, że atrakcyjna ścieżka edukacyjna i zawodowa nie musi oznaczać wyjazdu z województwa. Na uczestników czekały uczelnie, pracodawcy, warsztaty oraz konkretne informacje o wsparciu oferowanym przez samorząd.
23 września 2025 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbywa się konferencja pn. „Między szkołą a pracą – zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach w ramach projektu współfinansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
W regionie trwa cykl wydarzeń edukacyjno-zawodowych, organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, którego celem jest promocja kluczowych branż dla rozwoju województwa świętokrzyskiego.
Blisko 60 milionów złotych z funduszy europejskich trafi w przyszłym roku do Miejskiego i Powiatowych Urzędów Pracy na aktywizację bezrobotnych mieszkańców naszego województwa. Na spotkaniu konsultacyjnym w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Kielcach, z udziałem przedstawicieli każdego z urzędów, omówiono szczegółowe założenia przyszłorocznych projektów.
W którym zawodzie najłatwiej znaleźć zatrudnienie na świętokrzyskim rynku pracy? Gdzie szukać informacji? Jak dobrze wybrać zawód, by praca była przyjemnością? Dlaczego warto się uczyć przez całe życie?… Na te i inne pytania świętokrzyska młodzież mogła uzyskać odpowiedź podczas odbywającej się w Targach Kielce, a zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy konferencji ,,Fach w ręku – to się opłaca”. Na towarzyszących konferencji stoiskach wystawowych swoją ofertę edukacyjną i zawodową prezentowały świętokrzyskie szkoły ponadpodstawowe prywatne i publiczne, uczelnie wyższe i instytucje oświatowe.
Od piątku 26 lipca do niedzieli 28 lipca trwały kolejne pikniki edukacyjno-zawodowe, przygotowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach. Spotkania zorganizowano tym razem w Ostrowcu Świętokrzyskim, Siesławicach w gminie Busko-Zdrój i Szydłowie.
Czy można “zobaczyć” jak będzie wyglądała wymarzona praca? Można. A wszystko dzięki nowoczesnej technologii i okularom VR. Doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach organizują spotkania z uczniami szkół podstawowych, podczas których młodzież, dzięki zastosowaniu gogli Virtual Reality może zobaczyć jak wygląda praca w konkretnym zawodzie.
Z nowym rokiem, jedyna ostrowiecka uczelnia wyższa Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego rozpoczyna nabór do projektu pod nazwą "Nowa perspektywa pracy".
Już 18 grudnia Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach rozpoczyna przyjmowanie wniosków na szkolenia, kursy, studia podyplomowe i inne usługi rozwojowe realizowane w ramach dwóch projektów: “Pracownik kapitałem firmy. Postaw na jego rozwój z bazą usług rozwojowych” oraz „Buduj swój Rozwój – Baza Usług Rozwojowych”.
Cykliczne pikniki edukacyjno-zawodowe, seminaria i konferencje naukowe, czy pilotażowe zadanie „Fach w ręku” będące kompleksowym wsparciem dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ich rodziców w wyborze kierunku kształcenia i zawodu zgodnie z potrzebami rynku pracy – to tylko część działań zaplanowanych w projekcie realizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, który ma wypracować rozwój szkolnictwa zawodowego w regionie. Trwa posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji, powołanego w ramach tego projektu.
Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym, którego głównym celem będzie prezentacja działań możliwych do sfinansowania z Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, które odbędzie się w dniu 14 września w godz. 10.00 – 12.00 w sali konferencyjnej Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy.
Oferty pracy, symulator rozmów kwalifikacyjnych czy testy i badania predyspozycji zawodowych: to wszystko w jednej aplikacji ułatwiającej poszukiwanie zatrudnienia – informuje Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach. „Moja Praca” to narzędzie stworzone przez Zieloną Linię, dopasowane do dynamicznie zmieniających się form komunikacji pomiędzy potencjalnymi kandydatami a pracodawcami. Dodatkowo, aplikacja umożliwia zapisane CV, które w łatwy sposób można dołączyć wysyłając swoją kandydaturę na interesującą ofertę pracy.