Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
poniedziałek, 18 maja 2026 11:10
Reklama Zielone Zacisze

Premiera filmu „Janko Muzykant” już dziś w „Szklanym Domu”

Dziś, 26 listopada, o godz. 19:00 w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” odbędzie się premiera filmu „Janko Muzykant”, zrealizowanego na podstawie noweli Henryka Sienkiewicza. Produkcję przygotowały Brzezinianki, a za scenariusz i reżyserię odpowiada Michał Kopeć, instruktor działający przy „Szklanym Domu”. Zdjęcia do filmu wykonał Przemysław Harczuk.

Na ekranie pojawią się mieszkańcy gminy Masłów, związani z lokalnymi zespołami ludowymi, m.in. Brzeziniankami, Lubrzanką, Kapelą Adaśki, Chórem Masłowianie i Żeromszczankami. W obsadzie znalazł się również młody mieszkaniec Woli Kopcowej – Filip Bogdanowicz, a w tytułową rolę wcielił się Krzysztof Harczuk. Gościnnie wystąpi także znana ludowa influencerka – Babcia Róża.

Film powstawał w malowniczych świętokrzyskich plenerach, m.in. w Brzezinkach, Oblęgorku i Tokarni. Po projekcji zaplanowano spotkanie z twórcami. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Produkcja została dofinansowana przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w 2025 roku.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaDrogeria Uroda
ReklamaDrogeria Labo
Reklama3d Ostrowiec
ReklamaPicobello