Mimo tego sukcesu Industria Kielce nie zdołała odzyskać tytułu mistrza Polski, a udział w EHF Lidze Mistrzów zakończyła na etapie fazy play-off. Sezon był wymagający – zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym – ale przyniósł też chwile wzruszenia, które kibice zapamiętają na długo.
Szczególnie emocjonalnym momentem będą nadchodzące pożegnania z czterema zawodnikami, którzy opuszczają klub po zakończonych rozgrywkach: Igorem Karaciciem, Miłoszem Wałachem, Cezarym Surgielem oraz Szymonem Wiadernym.
W związku z tym Industria Kielce zaprasza wszystkich kibiców na spotkanie z drużyną, które odbędzie się w piątek o godzinie 17:30 w okolicach sektora E Hali Legionów. Będzie to doskonała okazja, by podziękować zawodnikom za ich wkład w rozwój drużyny i pożegnać ich w wyjątkowej atmosferze.
Karacić – maestro środka rozegrania
Igor Karacić to prawdziwa legenda światowej piłki ręcznej. Chorwacki środkowy rozgrywający, który w Kielcach grał od 2019 roku, zostawia po sobie imponujące osiągnięcia: cztery tytuły mistrza Polski, dwa Puchary Polski oraz dwa srebrne medale Ligi Mistrzów zdobyte z Industrią. Wcześniej dwukrotnie triumfował w tych elitarnych rozgrywkach w barwach Vardaru Skopje. Z reprezentacją Chorwacji sięgał po wicemistrzostwo świata i medale mistrzostw Europy.
Wałach – historia napisana emocjami
Miłosz Wałach dołączył do klubu jako nastolatek w 2016 roku. Już jako 15-latek zadebiutował w Superlidze, zapisując się jako najmłodszy zawodnik w historii rozgrywek. Wkrótce potem zaliczył także pamiętny debiut w Lidze Mistrzów, broniąc rzut karny i nie kryjąc łez wzruszenia.
Po dwóch sezonach wypożyczenia do Wybrzeża Gdańsk, wrócił do Kielc i z konieczności przejął rolę pierwszego bramkarza po kontuzji Andreasa Wolffa. W barwach Industrii zdobył trzy mistrzostwa Polski, dwa wicemistrzostwa oraz trzy Puchary Polski.
Surgiel i Wiaderny – wychowankowie na pożegnanie
Cezary Surgiel, wychowanek klubu, zadebiutował w seniorskiej drużynie jako 17-latek. W swoim dorobku ma cztery mistrzostwa Polski i dwa srebrne medale Ligi Mistrzów. Zawsze dawał z siebie wszystko – niezależnie od roli na parkiecie.
Szymon Wiaderny, absolwent kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP, dołączył do pierwszego zespołu w 2022 roku. W krótkim czasie sięgnął po mistrzostwo Polski, Puchar Polski, dwa wicemistrzostwa i srebro w Lidze Mistrzów.
Widzimy się w Hali Legionów
Piątkowe spotkanie z drużyną to nie tylko możliwość osobistego pożegnania z odchodzącymi zawodnikami, ale także okazja, by podziękować całemu zespołowi za sezon pełen emocji. Zachęcamy wszystkich kibiców do udziału – pokażmy razem, że Industria Kielce to coś więcej niż tylko klub.