Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
piątek, 22 maja 2026 11:06
Reklama

Srebrny medal i życiówki dla KKL Kielce na Mistrzostwach Polski U20 we Włocławku

Znakomity występ zaliczyli młodzi lekkoatleci Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego podczas 79. PZLA Mistrzostw Polski U20, które odbyły się w dniach 25–27 lipca we Włocławku. Reprezentacja KKL Kielce wraca z zawodów z srebrnym medalem, wartościowymi punktami w klasyfikacji klubowej, a także serią rekordów życiowych i najlepszych wyników sezonu.
Srebrny medal i życiówki dla KKL Kielce na Mistrzostwach Polski U20 we Włocławku

Źródło: Fot. Maciej Kowalczyk

 

Największy sukces kieleckiej ekipy odniosła Zofia Jastrząb, która w konkursie skoku o tyczce pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.00 m, co dało jej wicemistrzostwo Polski i 12 punktów dla klubu.

Bardzo dobry występ zanotowała także Oliwia Bełczew, która mimo rekordowego wyniku sezonu – 2:12.08 – nie zdołała awansować do finału biegu na 800 metrów. Jej czas był siódmym wśród wszystkich trzech serii eliminacyjnych, co w ostatecznym rozrachunku dało jej 9. miejsce i 6 punktów.

Jeszcze lepiej Bełczew zaprezentowała się w biegu na 1500 metrów, gdzie poprawiła swój najlepszy tegoroczny rezultat do poziomu 4:34.55 i zajęła 10. lokatę, zdobywając dodatkowe 5 punktów dla KKL Kielce.

Do punktowego dorobku klubu przyczyniła się również Julia Łodejska, która awansowała do finału rzutu młotem z ósmym wynikiem eliminacji (43.58 m), a w finale osiągnęła rezultat 40.44 m, co dało jej 12. miejsce i 3 punkty.

W konkursie skoku w dal Małgorzata Miśta osiągnęła wynik 5.20 m i zakończyła rywalizację na 16. miejscu, zdobywając 1 punkt. Tę samą lokatę zajął w rzucie młotem Mateusz Myk, który uzyskał wynik 47.19 m – również dający 1 punkt do klasyfikacji klubowej.

Na wyróżnienie zasługuje także Jakub Stachura, który w rzucie młotem poprawił rekord życiowy, osiągając 45.56 m.

 

W klasyfikacji punktowej klubów KKL Kielce zajął 45. miejsce spośród 178 punktujących zespołów – to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę kameralny, sześcioosobowy skład reprezentacji.

Wyjazd na mistrzostwa został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego kwotą 3000 zł.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaDrogeria Uroda
ReklamaDrogeria Labo
Reklama3d Ostrowiec
Reklama
Reklama