Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
niedziela, 14 czerwca 2026 22:05
Reklama

Policja

Ostrowieccy policjanci w krajowej czołówce. Wywalczyli awans do finału Patrolu Roku 2026
Ostrowieccy policjanci w krajowej czołówce. Wywalczyli awans do finału Patrolu Roku 2026

Świetny wynik osiągnęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas wojewódzkich eliminacji do XXX Ogólnopolskiego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2026”. Młodszy aspirant Michał Zięba i sierżant Rafał Połetek zajęli drugie miejsce w klasyfikacji końcowej i wywalczyli awans do ogólnopolskiego finału.

10.06.2026 09:02
Domowa plantacja i narkotyki zabezpieczone przez policję. 29-latek z zarzutami
Domowa plantacja i narkotyki zabezpieczone przez policję. 29-latek z zarzutami

Policjanci z Kielc zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Łopuszno, podejrzewanego o prowadzenie nielegalnej działalności związanej z narkotykami. Podczas przeszukania jego posesji funkcjonariusze odkryli plantację konopi oraz znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

05.06.2026 12:56
Zaginął Jan Różalski mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego
Zaginął Jan Różalski mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego

Policja poszukuje zaginionego 75 – letniego Jana Różalskiego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Zaginiony w dniu 1 czerwca br. około godziny 12.00 wyszedł z domu. O godzinie 14.00 robił zakupy w sklepie przy ul. Waryńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dotychczas nie powrócił, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. W dniu zaginięcia ubrany był w ciemną kurtkę, ciemne buty i niebieską czapkę.

02.06.2026 08:39
40477
42-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował tymczasowy areszt

Policjanci z Kielc zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej żony. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości pod Kielcami. Decyzją sądu wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

29.05.2026 14:28
Niewybuchy w Ostrowcu. Policja apeluje o ostrożność
Niewybuchy w Ostrowcu. Policja apeluje o ostrożność

Po raz kolejny na terenie powiatu ostrowieckiego ujawniono niewybuchy. Tym razem niebezpieczne znalezisko odkryto podczas prac budowlanych przy ul. Kolonia Robotnicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.

29.05.2026 11:30
Pijany wandal zniszczył wiatę przystankową
Pijany wandal zniszczył wiatę przystankową

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 38-letniemu mieszkańcowi Starachowic, który jest podejrzany o zniszczenie szyby w wiacie przystankowej. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po zgłoszeniu od mieszkańców.

28.05.2026 14:51    1
28332
Nastolatek na hulajnodze zderzył się z hondą. Jedna osoba trafiła do szpitala

We wtorek po godzinie 14:00 na ulicy Warszawskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem hulajnogi elektrycznej i samochodu osobowego marki Honda. W wyniku wypadku do szpitala trafił 17-letni kierujący hulajnogą.

26.05.2026 09:39
Policja zatrzymała ośmiu nietrzeźwych uczestników ruchu na drogach powiatu kieleckiego
Policja zatrzymała ośmiu nietrzeźwych uczestników ruchu na drogach powiatu kieleckiego

Nietrzeźwi kierowcy nadal pozostają poważnym zagrożeniem na drogach. Problem dotyczy nie tylko osób prowadzących samochody, ale także rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych. W miniony weekend policjanci z Kielc i powiatu kieleckiego zatrzymali aż osiem osób, które zdecydowały się poruszać po drogach pod wpływem alkoholu.

25.05.2026 13:09
Oszuści znów działają metodą „na policjanta”
Oszuści znów działają metodą „na policjanta”

81-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego straciła około 300 tysięcy złotych po tym, jak padła ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta”. Do zdarzenia doszło w piątek na terenie powiatu ostrowieckiego. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i przypomina, by nie ufać osobom podającym się przez telefon za funkcjonariuszy czy urzędników.

25.05.2026 12:52
Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez ostrowiecką drogówkę
Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez ostrowiecką drogówkę

Policjanci z ostrowieckiej drogówki w ciągu jednego poranka zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Obaj mężczyźni, w wieku 70 i 45 lat, odpowiedzą teraz przed sądem.

21.05.2026 11:48
19-latek zatrzymany za rozbój na nastolatkach
19-latek zatrzymany za rozbój na nastolatkach

Policjanci z Opatowa zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu opatowskiego, który miał grozić dwóm nastolatkom użyciem przemocy i zabrać im pieniądze. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na terenie miasta. Mężczyzna został zatrzymany kilkanaście minut po zgłoszeniu.

21.05.2026 10:06
Dwie kobiety zatrzymane za pobicie 21-latki podczas juwenaliów
Dwie kobiety zatrzymane za pobicie 21-latki podczas juwenaliów

Policjanci z kieleckiego Komisariatu IV zatrzymali dwie mieszkanki powiatu kieleckiego podejrzewane o udział w pobiciu 21-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło podczas jednej z plenerowych imprez juwenaliowych organizowanych 13 maja.

20.05.2026 13:33
Ponad 2,5 promila za kierownicą. 40-latek zatrzymany przez opatowskich policjantów
Ponad 2,5 promila za kierownicą. 40-latek zatrzymany przez opatowskich policjantów

Opatowscy policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę, który prowadził samochód osobowy będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

20.05.2026 08:51
Najmłodsi wiedzą, że odblaski pozwalają być bezpiecznym
Najmłodsi wiedzą, że odblaski pozwalają być bezpiecznym

Dzieci klas 1-3 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Świętokrzyskim doskonale wiedzą, że odblaski chronią ich przed niebezpiecznymi zdarzeniami. Dzisiaj w murach szkoły spotkały się z policjantami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

19.05.2026 14:52
Ponad 22 kilogramy narkotyków zabezpieczone pod Kielcami. Dwóch 32-latków aresztowanych
Ponad 22 kilogramy narkotyków zabezpieczone pod Kielcami. Dwóch 32-latków aresztowanych

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel znacznymi ilościami narkotyków. Podczas przeszukań zabezpieczono ponad 22 kilogramy różnych substancji odurzających i psychotropowych. Decyzją sądu obaj 32-latkowie trafili do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

18.05.2026 13:38
Reklama Drogeria Uroda
Reklama Drogeria Labo
Reklama 3d Ostrowiec
Reklama
Reklama