Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
poniedziałek, 18 maja 2026 05:02
Reklama Zielone Zacisze

Ćmielów będzie miał gminną jadłodajnię. Trwają odbiory techniczne

W budynku po byłym gimnazjum w Ćmielowie powstaje jadłodajnia. Tworzy ją gmina z myślą o starszych i samotnych mieszkańcach gminy. Posiłki mają być smaczne i w przystępnych cenach.

Jak wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, budynek byłej szkoły zostanie wkrótce w pełni zagospodarowany. Jadłodajnia powstaje obok klubu seniora, wkrótce w tym samym budynku będzie funkcjonować Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Wizualnie jest to dostrzegalne, z pomieszczeń szatniowych zrobione są komfortowe pomieszczenia spełniające też wymagania sanepidu pod działalność jadłodajni - mówi burmistrz Ćmielowa. Dodaje, że będzie ona otwarta dla każdego mieszkańca z terenu gminy.

- Szczególnie dla osób samotnych, którym nie opłaca się gotować obiadów, ale także dla każdego kto chce smacznie zjeść. Będą tam komfortowe warunki - dodaje Joanna Suska.

Jak dodaje burmistrz, pokonano wszelkie trudności techniczne, jakie inwestycja napotkała, m.in. nitka kanalizacji była źle wykonana bez spadku.

- Rozważamy możliwość dowozu, ale to już drugi etap. A jesli chodzi o otwarcie to będzie to drugie półrocze tego roku - zapowiada burmistrz i przypomina, że jadłodajnia nie mogła zostać zrealizowana wcześniej, gdyż gmina w pierwszej kolejności musiała uporać się ze skutkami powodzi, do której doszło latem 2024 roku.

Obecnie trwają odbiory techniczne. Inwestycja finansowana jest z programu Polski Ład.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaDrogeria Uroda
ReklamaDrogeria Labo
Reklama3d Ostrowiec
ReklamaPicobello