Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
sobota, 11 lipca 2026 00:54
Reklama

Weekend pełen atrakcji w Kielcach i regionie. Koncerty, festiwale i spotkania z historią

Pierwszy weekend lipca zapowiada się wyjątkowo intensywnie dla mieszkańców Kielc i województwa świętokrzyskiego. Od 3 do 5 lipca na uczestników czeka kilkanaście wydarzeń – od dużych koncertów plenerowych i festiwali muzycznych, przez imprezy rodzinne, po rekonstrukcje historyczne i wydarzenia kulturalne.
Weekend pełen atrakcji w Kielcach i regionie. Koncerty, festiwale i spotkania z historią
Zespół Boys wystąpi w Starachowicach

Źródło: Sylwester Marzeń Z Dwójką - Konferencja, Grudzień 2019, Marcin Miller/ AKPA

Miłośnicy mocniejszych brzmień będą mogli wybrać się na Antoniów Rock Fest 2026, uznawany za największy festiwal rockowy w regionie. Na scenie pojawią się znani wykonawcy polskiej sceny rockowej, a organizatorzy przygotowali bogaty program koncertów i wydarzeń towarzyszących.

Nie zabraknie także propozycji dla fanów muzyki rozrywkowej. Podczas Święta Gminy Nowiny wystąpi zespół DeMono, natomiast Święto Gminy Mniów uświetni koncert grupy Playboys. W Łagowie podczas Dni Łagowa i Honorowego Krwiodawstwa gwiazdą wieczoru będzie zespół Extazy.

W Dwikozach odbędzie się 29. Wojewódzkie Święto Pomidora. Na scenie zaprezentują się Bayer Full, Dr. Swag oraz Kombi Łosowski. Z kolei mieszkańcy Starachowic i okolic będą mogli bawić się podczas imprezy Disco Grill z Animex Foods, gdzie wystąpią między innymi Boys, Weekend, Bayer Full i Top Girls, czy Fox Folk.

W Kielcach również nie zabraknie muzycznych emocji. W Pałacyku Zielińskiego zaplanowano koncert zespołu Rumba Wachaca, a na zameczkowym dziedzińcu odbędzie się koncert jazzowy. Miłośnicy muzyki klasycznej mogą wybrać się do Jędrzejowa, gdzie rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncert inauguracyjny da Krystian Ochman.

Weekend będzie obfitował także w wydarzenia historyczne i kulturalne. W Tokarni odbędą się 34. Wytopki Ołowiu – jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez popularyzujących dawne rzemiosło i tradycje regionu. W Ciekotach zaplanowano 7. Festiwal Sztuki i Mediów „Otwarte Książki”, a na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się „Niedziela z historią w tle”, podczas której na uczestników czekają pokazy, rekonstrukcje oraz liczne atrakcje edukacyjne.

Na miłośników mody czeka finał 27. edycji OFF Fashion, natomiast osoby zainteresowane motoryzacją i historią techniki mogą odwiedzić wydarzenie RetroBobrza.

Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniach, podkreślając, że program tegorocznego weekendu został przygotowany z myślą o odbiorcach w każdym wieku. Bogata oferta koncertów, festiwali i imprez plenerowych sprawia, że pierwszy lipcowy weekend będzie jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji kulturalnych tego lata w regionie świętokrzyskim.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama Drogeria Uroda
Reklama Drogeria Labo
Reklama 3d Ostrowiec
Reklama
Reklama