Łomża Vive Kielce po remisie w Płocku zdobywa jedenaste mistrzostwo Polski z rzędu!

Od pierwszego gwizdka było widać nieprawdopodobne zaangażowanie obu zespołów. Stawka tego meczu, czyli zdobycie mistrzostwa Polski, determinowała zawodników którzy popełniali dużo fauli. Już w pierwszym kwadransie gry, dwie czerwone kartki otrzymali gospodarze - Terzić oraz Krajewski. Zawodnicy Wisły wypracowali sobie mimo wszystko przewagę i nie dali gościom doprowadzać do wyrównania. W kolejnych fazach meczu doszło do kolejnych wykluczeń - najpierw Miguel Sánchez-Migallón z Łomży Vive Kielce, a chwilę później Susnji, został trzecim zawodnikiem gospodarzy z czerwoną kartką.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli szczypiorniści Orlen Wisły Płock, zdobywając szybko dwie bramki. Doskonale bronił Morawski, ale także Andreas Wolff. Kielczanie przez około sześć minut nie mogli zdobyć bramki, a w pewnym momencie przewaga wzrosła do czterech goli. Tomasz Gębala dostał niebieską kartkę, za wyjątkowo brutalne zagranie. W ostatnim kwadransie meczu, goście pokazali charakter, doprowadzili do wyrównania, a następnie Kulesz wyprowadził Łomże Vive Kielce na prowadzenie. Przez ponad siedem minut gospodarze nie mogli pokonać Wolffa. Niemiecki golkiper robił co mógł, ale mały przestój gości wykorzystali gospodarze i ponownie wyszli na prowadzenie, dwie minuty przed końcem. W kolejnej sytuacji Arkadiusz Moryto pewnie wykonał rzut karny. Do samego końca wynik był sprawą otwartą. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 20:20. Rzuty karne okazały się być bez znaczenia, ale i wtedy Łomża Vive Kielce okazała się lepsza od swojego rywala. To już jedenaste mistrzostwo Polski kielczan z rzędu, choć Orlen Wisła Płock również, w tym sezonie spisywał się doskonale. Andreas Wolff został wybrany najlepszym zawodnikiem tego meczu.

Orlen Wisła Płock – Łomża Vive Kielce 20:20 (12:10), po karnych 3:5

Orlen Wisła: Morawski, Witkowski – Daszek 4, Lucin, Jurecić, Fernandez 1, Serdio 5, Susnja, Szita 2, Krajewski, Terzić, Mihić, Czapliński, Mindegia, Żytnikow 2, Kosorotow 6

Łomża Vive: Kornecki, Wolff – Vujović 1, Sanchez-Migallon, Olejniczak, Sićko 1, A. Dujshebaev 3, Tournat 1, Karacić 1, Kulesz 3, Moryto 7, D. Dujshebaev, Paczkowski, Gębala 1, Karaliok 2, Nahi