Ostrowieccy policjanci podsumowali świąteczny weekend. Pijani w samochodach, na rowerze i na hulajnodze
Emilia Sitarska
2026-04-07 10:42
Święta Wielkanocne minęły bezpiecznie na drogach powiatu ostrowieckiego. Nie oznacza to jednak, że policjanci mieli spokojne dyżury. Od piątku do poniedziałku doszło do 10 kolizji drogowych, pod kątem trzeźwości skontrolowano 664 kierowców, odnotowano 74 wykroczenia w ruchu drogowych w tym 51 przekroczeń prędkości.
Nie brakowało także osób, które po alkoholu zdecydowały się prowadzić różnego rodzaju pojazdy. Jak informuje kom. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Św., w ostatnich dniach wyeliminowano z ruchu 4 nietrzeźwych kierujących. Jako pierwszy wpadł mieszkaniec gminy Ćmielów.
- 70-letni motorowerzysta odważył się kierować swoim jednośladem mając ponad pół promila w organizmie. I do jego zatrzymania doszło w miniony piątek ok. godz. 8:00 w Rudzie Kościelnej. Podróżował swoim motorowerem posiadając dwa sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i cofnięte uprawnienia do kierowania. Sąd orzekł m.in. karę 3 miesięcy bezwględnego pozbawienia wolności - informuje Ewelina Wrzesień.
Z kolei w drugi dzień świąt w miejscowości Prusinowice w gm. Waśniów policjanci zatrzymali do kontroli 65-letniego kierowcę wolkswagena, który jechał mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
Jak dodaje Ewelina Wrzesień, policjanci wystawili także dwa mandaty, każdy po 2,5 tys. zł.
- Policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł 47-letniego rowerzystę za jazdę w stanie nietrzeźwości. I taką samą karę za to samo wykroczenie otrzymał 48-latek, który mając 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował hulajnogą elektryczną - informuje oficer prasowy.
Pijany rowerzysta wpadł w ręce policjantów w Waśniowie na ul. Kunowskiej, z kolei kierowca hulajnogi w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
§1. Rekord Grupa Mediowa sp. z o.o., zwana dalej Administratorem udostępnia swoim użytkownikom możliwość nieodpłatnego korzystania z Forum Internetowego w serwisie www.cozadzien.pl zwanym dalej Forum, w celu zamieszczania komentarzy i opinii na tematy zamieszczonych publikacji oraz związanych z nimi wymianą poglądów i dyskusją.
§2. Dostęp do Forum posiadają wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet, którzy korzystają z serwisu www.cozadzien.pl zwani dalej Uczestnikami Forum. W celu zamieszczenia komentarza pod publikacją Uczestnik Forum po zapoznaniu się z treścią Regulaminu Forum wypełnia treść w ramce dostępnej pod publikacją wraz z podpisem. Uczestnik Forum może także wyrażać swoje opinie poprzez głosowanie tzw. „łapkami” pod zamieszczonymi komentarzami, które to głosy zliczane są w sposób automatyczny i aktualizowane przy kolejnych odsłonach strony.
§3. Uczestnik Forum publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administrator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Uczestników Forum na łamach Forum.
§4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści sprzecznych z prawem, naruszających prawa osób trzecich, zawierających treści pornograficzne, wulgarnych lub obscenicznych, wzywających do nienawiści rasowej lub wyznaniowej lub etnicznej, naruszających godność człowieka, nawołujących do przemocy czy też propagujących przemoc w świecie rzeczywistym.
§5. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, niezgodnych z zasadami współżycia społecznego, zawierających hejt, będących pomówieniami czy też celowo obraźliwych, w tym także oskarżeń i opinii szkalujących Administratora oraz naruszających dobre imię jego firmy, mediów, właścicieli i pracowników.
§6. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści zawierających przekazy reklamowe, linki innych serwisów, treści będących reklamą, spamem oraz niezamówioną informacją handlową. Uporczywe zamieszczanie powtarzających się treści pod wieloma publikacjami a także komentarze nie związane w żaden sposób z publikacją i zbędne z uwagi na przedmiot dyskusji będą traktowane jako spam.
§7. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w par. 4, 5 i 6 Regulaminu Forum a także innych wypowiedzi uznawanych przez niego za uciążliwe, jak również prawo do blokowania uczestnictwa w Forum w stosunku do osób naruszających postanowienia par. 4, 5 i 6 regulaminu. Wydawca może również przekazać pozostające w jego posiadaniu dane Uczestników Forum sądowi, prokuraturze, policji i innym uprawnionym organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.
§8. Administrator prowadzi moderację automatyczną przez system antyspamowy wyposażony dodatkowo w filtr wulgaryzmów, który odpowiada za usuwanie treści zakwalifikowanych do tych kategorii. Moderacja ręczna stosowana jest w wyjątkowych przypadkach po analizie zgłoszeń wynikających z naruszeń par. 4, 5 i 6 oraz pozostałych zapisów regulaminu.
§9. Administrator zastrzega sobie prawo do wyłączenia Forum z treści prowadzonego przez siebie serwisu lub zmianę sposobu dodania komentarza w innych opcjach dostępnych pod ramką wpisu a także wyłączenia możliwości komentowania dla poszczególnych publikacji bez podawania przyczyn takiego działania.
§10. Administrator dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania Forum oraz udzieli pomocy w rozwiązywaniu problemów dotyczących jego funkcjonowania.
§11. Uczestnicy Forum poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum zobowiązują się do przestrzegania Regulaminu Forum.
§12. Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Administrator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na stronie www.cozadzien.pl