Szczypiorniści KSZO wygrywają w Kielcach i utrzymują pozycję wicelidera

AZS UJK Kielce - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 25:30 (14:14)

Skład KSZO: Kijewski, Piątkowski, Wyrzykowski - Cwięka 9, Lazarowicz 8, Iskra 6, Jeżyna 2, Grabowski 2, Chmielewski 1, Granat 1, Wojkowski 1, Falasa, Cukierski, Jędrzejewski, Batyra, Kłonica.

Już w szóstej minucie spotkania ostrowiecki zespół po bramkach Iskry, Wojkowskiego i Lazarowicza wyszedł na prowadzenie 5:1. Gospodarze dążyli do odrobienia strat, udało im się to w 24 minucie, kiedy to po bramce Karola Sornata mieliśmy remis 12:12. Ostatnie minuty pierwszej połowy niewiele zmieniły, dla AZS-u trafiali Bulski i Sornat a dla KSZO Ćwięka i Lazarowicz i na przerwę zespoły schodziły przy remisie 14:14. Na początku drugiej części spotkania Michał Grabowski wyprowadził zespół wojowników na prowadzenie, prowadzenie którego team Radowieckiego już nie oddał do końca meczu. Od 42 do 46 minuty ostrowczanie zdobyli pięć bramek z rzędu i powiększyli przewagę do siedmiu bramek. Tak wysoka przewaga nie gwarantowała jeszcze spokojnej końcówki, ponieważ w 51 minucie akademicy zniwelowali straty do trzech bramek. Na szczęście w końcówce nie szwankowała skuteczność szczypiornistów KSZO i bramki Ćwięki, Jeżyny i Granata dały naszemu zespołowi upragnione trzy punkty.

W tabeli KSZO umocnił się na drugiej pozycji, liderem jest Olimpia Medex Piekary Śląskie, do której ostrowczanie tracą sześć punktów. W następnej kolejce pomarańczowo-czarni zmierzą się z trzecim w tabeli SMS ZPRP Kielce. Mecz odbędzie się w sobotę 26 lutego na hali przy Świętokrzyskiej, początek o godzinie 18.