Wysoka przegrana szczypiornistów KSZO w Kielcach

SMS ZPRP II Kielce - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 35:28 (19:13)

Skład KSZO: Piątkowski, Kijewski, Wyrzykowski - Jeżyna 8, Ćwięka 8, Wojkowski 6, Falasa 3, Chmielewski 1, Jędrzejewski 1, Batyra 1, Granat.

Wyrównaną walkę na parkiecie w Kielcach ostrowczanie toczyli jedynie przez pierwsze pięć minut spotkania, kiedy to bramki Adriana Wojkowskiego i Filipa Chmielewskiego dawały nam remis 2:2. W następnych minutach miejscowi odskoczyli na 6:2 i przy bardzo niedokładnej grze KSZO tego dnia było wiadomo, że o wygraną będzie bardzo ciężko. Od 19 minuty, kiedy ostrowczanie grali w osłabieniu, po karze czasowej dla Damiana Falasy gospodarze podwyższyli jeszcze prowadzenie i ostatecznie pierwsza część zakończyła się wynikiem 19:13 dla SMS-u. W drugiej połowie młodzi szczypiorniści z Kielc kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a w 48 minucie powiększyli przewagę nawet do 12 bramek (30:18). Na szczęście wojownicy nieco się otrząsnęli i bramki Falasy, Jeżyny i Ćwięki zniwelowały wysoką przewagę SMS-u. Końcówka meczu bez emocji, zasłużona wygrana 35:28 rezerw SMS-u nad wiceliderem z Ostrowca stała się faktem.

W tabeli KSZO nadal na drugim miejscu, strata do prowadzącej Olimpii Medex Piekary Śląskie wzrosła do 9 punktów. W następnej kolejce 26 lub 27 marca KSZO zagra w Krakowie z tamtejszym AZS AGH.