Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
wtorek, 19 maja 2026 10:35
Reklama

Twórcza pasja bez względu na wiek. Wernisaż wystawy „Rysuj z WDK”

W salach WDK odbył się wernisaż wystawy podsumowującej dwa lata działalności warsztatów plastycznych „Rysuj z WDK”. To projekt, który łączy pokolenia – w zajęciach uczestniczą zarówno dzieci, jak i dorośli pragnący rozwijać swoje artystyczne pasje.
Twórcza pasja bez względu na wiek. Wernisaż wystawy „Rysuj z WDK”

Źródło: Fot. WDK Kielce

Ekspozycja ma charakter przekrojowy. Zaprezentowano prace najmłodszych adeptów rysunku, jak i dorosłych uczestników, którzy często po latach wrócili do swoich twórczych zainteresowań. Choć poziom zaawansowania autorów jest różny, wszystkie prace łączy wspólny mianownik – potrzeba wyrażania siebie poprzez sztukę.

Gości wernisażu przywitał prowadzący warsztaty Michał Lach – artysta plastyk i pedagog. Podkreślił, że w trakcie dwóch lat pracy wyraźnie widać rozwój wielu uczestników. – Twórczy progres, który można zauważyć w prezentowanych pracach, bardzo dobrze rokuje na przyszłość – zaznaczył.

Michał Lach (ur. w 1979 roku w Kielcach) ukończył Państwowe Szkoły Sztuk Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach oraz Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Rzeźby. Na co dzień zajmuje się tworzeniem statuetek, płaskorzeźb i rzeźb pełnych, realizuje także elementy scenograficzne, rekwizyty i dekoracje teatralne. Od lat pracuje również jako pedagog, prowadząc warsztaty plastyczne, zajęcia z budowy lalek oraz warsztaty scenograficzne.

Warsztaty „Rysuj z WDK” to propozycja dla wszystkich – niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania – którzy chcą rozwijać swoje umiejętności rysunkowe w twórczej i wspierającej atmosferze. Dzisiejszy wernisaż pokazał, że pasja do sztuki nie zna granic wieku, a systematyczna praca przynosi widoczne efekty.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaDrogeria Uroda
ReklamaDrogeria Labo
Reklama3d Ostrowiec
ReklamaPicobello