Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
niedziela, 14 czerwca 2026 21:19
Reklama

Industria Kielce

Radni jednogłośnie za dodatkowymi pieniędzmi dla Iskry i Korony
Radni jednogłośnie za dodatkowymi pieniędzmi dla Iskry i Korony

Rada Miasta Kielce przyjęła uchwałę intencyjną zakładającą zwiększenie środków na promocję miasta poprzez sport. Zarówno Industria Kielce, jak i Korona Kielce mają otrzymać po dodatkowym milionie złotych. Za przyjęciem dokumentu zagłosowali jednogłośnie wszyscy obecni na sesji radni.

12.06.2026 09:50
Kibice Industrii godnie pożegnali braci Dujszebajewów przed ich wyjazdem z Kielc!
Kibice Industrii godnie pożegnali braci Dujszebajewów przed ich wyjazdem z Kielc!

Mistrzostwo Polski było idealnym zwieńczeniem kieleckiego rozdziału dla Alexa i Daniela Dujszebajewów. Osiem dni po zdobyciu tytułu kibice Industrii Kielce przygotowali dla hiszpańskich zawodników jeszcze jedno, wyjątkowe pożegnanie. W poniedziałkowy wieczór zgromadzili się pod ich blokiem, by podziękować za lata gry w „żółto-biało-niebieskich” barwach.

09.06.2026 10:49
Reprezentant Czarnogóry ma zostać nowym zawodnikiem Industrii Kielce
Reprezentant Czarnogóry ma zostać nowym zawodnikiem Industrii Kielce

Industria Kielce kontynuuje przebudowę składu przed sezonem 2026/2027. Według informacji portalu wkielcach.info nowym zawodnikiem kieleckiego zespołu zostanie Milorad Bakić. 21-letni reprezentant Czarnogóry ma wypełnić lukę w środku defensywy i będzie szóstym letnim nabytkiem klubu.

08.06.2026 12:02
Mistrzowie uroczyście świętowali zakończenie sezonu. W Cedzynie podsumowano rok Industrii Kielce
Mistrzowie uroczyście świętowali zakończenie sezonu. W Cedzynie podsumowano rok Industrii Kielce

Po zdobyciu 21. w historii tytułu mistrza Polski piłkarze ręczni Industrii Kielce, sztab szkoleniowy, sponsorzy, przedstawiciele władz klubu oraz zaproszeni goście spotkali się we wtorek (2 czerwca) na uroczystej kolacji w restauracji Marisella w Cedzynie. Wydarzenie było okazją do podsumowania zakończonego sezonu 2025/2026, a także pożegnania kilku zawodników opuszczających klub.

03.06.2026 15:06
Arkadiusz Moryto: W połowie miesiąca poddam się zabiegowi i zacznę walkę o powrót do pełni zdrowia
Arkadiusz Moryto: W połowie miesiąca poddam się zabiegowi i zacznę walkę o powrót do pełni zdrowia

Mistrzostwo Polski odzyskane po dwóch latach, wielkie emocje podczas świętowania z kibicami i perspektywa długiej walki o pełnię zdrowia. O zakończonym sezonie Industrii Kielce, kulisach finałowej rywalizacji z Orlen Wisłą Płock, zmianie trenera oraz planowanej operacji barku na antenie Radia Rekord opowiadał reprezentant Polski i skrzydłowy mistrzów Polski, Arkadiusz Moryto.

03.06.2026 12:30
Dodatkowy milion dla Industrii Kielce? Agata Wojda zapowiada wsparcie po mistrzostwie Polski
Dodatkowy milion dla Industrii Kielce? Agata Wojda zapowiada wsparcie po mistrzostwie Polski

Po zdobyciu przez Industrię Kielce 21. mistrzostwa Polski do klubu mogą trafić kolejne środki z miejskiego budżetu. Prezydentka Kielc Agata Wojda zapowiedziała, że podczas lipcowej sesji Rady Miasta złoży wniosek o przekazanie dodatkowego miliona złotych na promocję miasta poprzez sport. Jeśli radni wyrażą zgodę, łączne wsparcie dla klubu wyniesie w tym roku dwa miliony złotych.

03.06.2026 08:05
Morawski: Fantastycznie jest zdobywać mistrzostwo Polski u siebie
Morawski: Fantastycznie jest zdobywać mistrzostwo Polski u siebie

Industria Kielce odzyskała mistrzostwo Polski, rozbijając Wisłę Płock w dwóch spotkaniach finałowych. Rywalizacja w walce o tytuł była szczególna również dla Adama Morawskiego, który stanął naprzeciw swojej byłej drużynie. Dla 31-letniego bramkarza był to pierwszy tytuł mistrzowski w karierze, a sam Morawski nie ukrywał wzruszenia po zakończeniu spotkania.

01.06.2026 13:26
Michał Jurecki po wygraniu mistrzostwa Polski: Wróciliśmy na tron, czyli tam gdzie jest nasze miejsce
Michał Jurecki po wygraniu mistrzostwa Polski: Wróciliśmy na tron, czyli tam gdzie jest nasze miejsce

– „Mistrzostwo Polski wraca do domu” – podkreślał po końcowej syrenie Michał Jurecki. Dyrektor sportowy Industrii Kielce nie ukrywał satysfakcji po zdobyciu krajowego tytułu, który był głównym celem zespołu na ten sezon. Dla byłego reprezentanta Polski to już dziewiąte mistrzostwo wywalczone z kieleckim klubem, ale pierwsze w nowej roli.

01.06.2026 11:05
Dani Dujszebajew: Najlepsze wspomnienia to mecze rozgrywane tutaj, przed naszymi kibicami
Dani Dujszebajew: Najlepsze wspomnienia to mecze rozgrywane tutaj, przed naszymi kibicami

– „To wymarzone zakończenie” – mówił po meczu Dani Dujszebajew, dla którego finałowe zwycięstwo nad Orlen Wisłą Płock było jednocześnie pożegnaniem z Halą Legionów i kieleckimi kibicami. Po ośmiu sezonach spędzonych w klubie reprezentant Hiszpanii kończy swoją przygodę z Industrią Kielce, pozostawiając po sobie wiele niezapomnianych wspomnień i liczne sukcesy.

01.06.2026 10:06
Alex Dujszebajew: Jestem dumny, że mogłem być kapitanem tego zespołu
Alex Dujszebajew: Jestem dumny, że mogłem być kapitanem tego zespołu

To był wieczór pełen sportowych emocji i symbolicznych momentów. Industria Kielce przypieczętowała mistrzostwo Polski efektownym zwycięstwem nad Orlen Wisłą Płock, a dla kapitana zespołu Alexa Dujszebajewa był to ostatni występ w żółto-biało-niebieskich barwach. Po końcowej syrenie reprezentant Hiszpanii nie ukrywał wzruszenia, podsumowując dziewięć lat spędzonych w Kielcach.

01.06.2026 08:13
Papaj po odzyskaniu tytułu mistrzowskiego: Piłka ręczna to Kielce, a Kielce to piłka ręczna
Papaj po odzyskaniu tytułu mistrzowskiego: Piłka ręczna to Kielce, a Kielce to piłka ręczna

Po trzech latach przerwy mistrzostwo Polski wróciło do Kielc. Industria nie tylko odzyskała krajowy prymat, ale zrobiła to w imponującym stylu, wygrywając oba finałowe spotkania z Orlen Wisłą Płock. Po końcowej syrenie nie brakowało emocji, a pełniący obowiązki prezesa zarządu klubu Paweł Papaj podkreślał, że sukces jest efektem pracy całej organizacji i odpowiedzią na wątpliwości, które pojawiały się jeszcze kilka tygodni temu.

31.05.2026 20:45
Lijewski po zdobyciu mistrzostwa Polski: Cieszę się, że byliśmy monolitem od początku do końca tej finałowej rywalizacji
Lijewski po zdobyciu mistrzostwa Polski: Cieszę się, że byliśmy monolitem od początku do końca tej finałowej rywalizacji

Industria Kielce po koncertowej grze wygrała drugie spotkanie finałowe ORLEN Superligi z Wisłą Płock 36:27 i po trzech latach przerwy sięgnęła po mistrzostwo Polski. Dla kieleckiego klubu to już 21. tytuł w historii. Po meczu trener „żółto-biało-niebieskich” Krzysztof Lijewski nie krył wzruszenia i dumy z postawy swojego zespołu.

31.05.2026 19:54
Koncertowa gra, rozbity Płock i tytuł wraca do Kielc! Industria Kielce 36:27 Orlen Wisła Płock
Koncertowa gra, rozbity Płock i tytuł wraca do Kielc! Industria Kielce 36:27 Orlen Wisła Płock

Industria Kielce po koncertowej grze wygrała drugie spotkanie finałowe Superligi 36:27 i po trzech latach przerwy zdobyła mistrzostwo Polski! Dla kieleckiej drużyny jest to 21. tytuł w historii. Najwięcej bramek dla zespołu Krzysztofa Lijewskiego zdobył Alex Dujszebajew, który w swoim ostatnim spotkaniu w barwach Industrii aż dziesięciokrotnie trafił do siatki.

31.05.2026 14:43
Dziesięć lat od cudu w Kolonii. Historyczny triumf Vive Kielce na zawsze zmienił polski sport
Dziesięć lat od cudu w Kolonii. Historyczny triumf Vive Kielce na zawsze zmienił polski sport

29 maja 2026 roku mija dokładnie dziesięć lat od jednego z najbardziej niezwykłych wydarzeń w historii polskiego sportu. Tego dnia w Kolonii piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce dokonali rzeczy, która wydawała się niemożliwa. W finale Ligi Mistrzów odrobili dziewięć bramek straty w starciu z Telekomem Veszprem, doprowadzili do dogrywki, a następnie wygrali po rzutach karnych. Był to pierwszy triumf polskiego zespołu w tych elitarnych rozgrywkach i jeden z najbardziej dramatycznych finałów w historii piłki ręcznej.

29.05.2026 15:05
Wygrać „Świętą Wojnę” po raz drugi i odzyskać mistrzostwo Polski! Industria Kielce – Orlen Wisła Płock [zapowiedź]
Wygrać „Świętą Wojnę” po raz drugi i odzyskać mistrzostwo Polski! Industria Kielce – Orlen Wisła Płock [zapowiedź]

Industria Kielce stoi przed ogromną szansą odzyskania mistrzostwa Polski i zakończenia dwuletniej passy Orlen Wisły Płock. Po efektownym zwycięstwie 30:25 w pierwszym meczu finału Superligi kielczanie wracają do Hali Legionów, gdzie przy komplecie publiczności mogą sięgnąć po 21. tytuł w historii klubu. Niedzielne spotkanie będzie miało wyjątkowy wymiar nie tylko ze względu na stawkę rywalizacji, ale także jubileusz 10-lecia triumfu w Lidze Mistrzów oraz pożegnanie braci Dujszebajewów z kielecką publicznością.

29.05.2026 12:18
Reklama Drogeria Uroda
Reklama Drogeria Labo
Reklama 3d Ostrowiec
Reklama
Reklama