Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
wtorek, 19 maja 2026 14:11
Reklama

Zofia Jastrząb z nowym halowym rekordem województwa juniorek w skoku o tyczce

Zofia Jastrząb zapisała się w historii województwa świętokrzyskiego. ustanowiła nowy halowy rekord juniorek w skoku o tyczce, podczas Halowego Mityngu KS Dynamic Łódź 2025, który odbył się w Hali COS OPO Spała. Młoda zawodniczka poprawiła poprzedni rekord należący do Natalii Biskupskiej aż o 10 centymetrów.

Wynik 4 metrów nie tylko ustanowił nową życiówkę Zofii Jastrzęb, ale również pozwolił jej zajać 5. miejsce w całym konkursie. Warto podkreślić, że sukces ten to efekt pracy podopiecznej trenerki Agnieszki Wrony, która od lat wspiera rozwój młodych talentów w skoku o tyczce.

Konkurs wygrała Katarzyna Mirek z klubu AZS AWF Kraków, uzyskując wynik 4,20 metra i bijąc swoją życiówkę. Drugie miejsce zajęła Natalia Biskupska, która również poprawiła swój najlepszy wynik, osiągając 4,10 metra. Na trzecim miejscu uplasowała się Zofia Gaborska z wynikiem 4,00 metry, identycznym jak nowy rekord Zofii Jastrzęb.

Osiągnięcie Zofii Jastrzęb to doskonały prognostyk na przyszłość.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaDrogeria Uroda
ReklamaDrogeria Labo
Reklama3d Ostrowiec
Reklama