Szósty mecz bez porażki - piłkarze KSZO 1929 pokonali Unię Tarnów

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Unia Tarnów 2:1 (1:0)

Bramki dla KSZO Michał Nawrot z karnego i Dariusz Brągiel, dla Unii Gabriel Kieroński

Skład KSZO: Szymkowiak - Camargo, Sylwestrzak, Zając, Czernysz ( 65 mni. Stefanowicz), Kuzior (75 min. Dereń), Brągiel (88 min. Galais), Nawrot, Persona (65 min. Szela), Żurek (65 min. Pawlik), Domagała.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków ostrowieckiego zespołu, już w 6 minucie zrobiło się gorąco, pod bramką gości. Na skrzydle Dariusz Brągiel urwał się obrońcą i dogrywał piłkę do nadbiegającego Jarosława Czernysza, futbolówkę w ostatniej chwili zdołali jednak wybić piłkarze Unii. Kilka minut później to przyjezdni groźnie atakowali, dobrze w bramce KSZO interweniował Karol Szymkowiak, a chwilę później piłka trafiła w boczną siatkę. Ostrowczanie nie zwlekali z odpowiedzią, w 14 minucie ponownie Brągiel dogrywał pod bramkę Unii, niestety tym razem również dobrze ustawieni Persona i Nawrot nie zdołali pokonać bramkarza gości Mateusza Zająca. Koleina świetna sytuacja należała do przyjezdnych, w 29 minucie pomarańczowo-czarni zdołali wybić na różny, ale chwilę później piłka obiła poprzeczkę bramki KSZO. To było poważne ostrzeżenie dla podopiecznych Rafała Wójcika. W ostatnich minutach pierwszej części spotkania udało się oddalić grę od naszego pola karnego, wynik nie uległ jednak zmianie.

Druga część dla odmiany rozpoczęła się od ataków gości, w 50 minucie dwukrotnie próbowali oni zaskoczyć Szymkowiaka, nasz bramkarz poradził sobie i z pierwszym strzałem i z dobitką. W 56 minucie gra przeniosła się w pole karne przyjezdnych, aktywny Dariusz Brągiel dogrywał na środek pola, piłkę ręką zatrzymał Wiktor Matyjewicz, za to zagranie obrońca obejrzał żółtą kartkę, a zespół KSZO otrzymał rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Michał Nawrot, dla którego była to już ósma w obecnym sezonie bramka dla KSZO, a trzecia z rzutu karnego. Kilka minut po objęciu prowadzenia przez KSZO trener Wójcik zdecydował się na zmiany, w miejsce zmęczonych Czernysza, Persony i Żurka na pole gry wprowadzeni zostali Szela, Stefanowicz i Pawlik. Zmiany dały powiew świeżości w grze ofensywnej KSZO, dwójka Szela - Stefanowicz już w ciągu kilku minut od wejścia na plac gry dwukrotnie zagroziła bramce gości, a w 72 minucie właśnie Mateusz Szela zainicjował drugą bramkową akcję KSZO. Nasz pomocnik dograł do wychodzącego na pozycję Brągiela, a ten płaskim strzałem w długi róg pokonał Zająca, dając pomarańczowo-czarnym drugą bramkę. Ostrowczanie nie zwalniali tempa, w 75 minucie ponownie piłkę dogrywał Szela, strzał Stefanowicza bramkarz Unii z trudem wybił na rzut rożny. Niestety w 78 minucie ostrowczanie pod swoją bramką zostawili zbyt dużo miejsca napastnikom z Tarnowa, wykorzystał to Gabriel Kieroński, który płaskim strzałem pokonał Szymkowiaka, ustalając wynik spotkania na 2:1 dla KSZO.

W tabeli na prowadzeniu Siarka Tarnobrzeg, która podobnie jak druga Cracovia II Kraków ma 57 punktów. Na miejsce czwarte spadł ŁKS Probudex Łagów, KSZO z 43 punktami jest na pozycji siódmej. W strefie spadkowej na miejscu 15 jest Wisła Sandomierz. Do rozegrania w IV grupie III ligi pozostało jeszcze 6 kolejek.